Jak pozbyć się moli spożywczych na dobre? Te 3 produkty rozwiążą problem szybko i skutecznie

Specjalne środki, preparaty, pułapki, a może domowe metody. Zastanawiasz się, jak pozbyć się moli spożywczych z domu? Oto sprawdzone sposoby, które pozwolą ci pozbyć się insektów z kuchni. Są łatwodostępne i bezpieczne, a potrzebne produkty zapewne już masz.

Mole spożywcze to niewielkie motyle należące do rodziny omacnicowatych (Pyralidae). Ich liczebność wynosi ponad 10 000 gatunków, które występują powszechnie na całym świecie. Te, które spotkasz najczęściej w domu to: omacnica spichrzanka (Plodia interpunctella) i mklik mączny (Ephestia kuehniella). Zobacz, jak się pozbyć szkodników domowymi sposobami.

Barbara Kurdej-SzatanBarbara Kurdej-Szatan w bikini. Niemal identyczne jest za 19,99 zł

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Mole spożywcze. Sposoby na rozpoznanie

Mole to średniej lub małej wielkości owady o smukłej budowie, które mogą się różnić od siebie barwą w zależności od gatunku. Larwa rodzaju spożywczego ma typową dla motyli postać gąsienicy. Wykluwają się z zapłodnionych jaj już po 8 dniach. Żywią się suchym pokarmem, takim jak: mąka, kasza, płatki, ziarna zbóż, orzechy, migdały, pieczywo, suszone grzyby itp. Charakterystyczna jest pozostawiana po nich pajęczyna wewnątrz wymienionych wcześniej produktów. Pojawiają się w miejscach ciemnych oraz trudno dostępnych.

Otwieranie słoika za pomocą siłyJak otwierać słoiki bez wysiłku? Prosty sposób na każdą zakrętkę

Jak pozbyć się moli spożywczych? Krok po kroku

Swoje działania w celu zwalczenia moli spożywczych z domu zacznij od wyczyszczenia wszystkich szafek kuchennych oraz pozbycia się zainfekowanego pożywienia. Dokładny przegląd wszystkich produktów zagwarantuje, że osobniki nie zawitają ponownie. Następnie przygotuj domowy środek na mole.

  1. Wlej do butelki ze spryskiwaczem szklaneczkę ciepłego octu.
  2. Następnie dodaj 5-10 kropel olejku lawendowego
  3. Dodatkowo warto, jest też zawrzeć w nim świeżą gałązkę tymianku.
  4. Wymieszaj składniki i powstałym roztworem opryskaj zakamarki szafy.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: