Te fryzury z grzywką są najgorętszym hitem sezonu 2022. Hitowe cięcia, które pokochały gwiazdy

W tym sezonie grzywka przeżywa swój renesans. Pięknie dopełni nasz look oraz wpisuje się w najmodniejsze trendy fryzjerskie. Pasuje do niemal każdego kształtu buzi oraz rodzaju włosów. Poznaj najmodniejsze fryzury z grzywką, które pokochasz.

O grzywce mówi się, że ile osób, tyle wariacji na jej temat. W tym sezonie królują fryzury w swobodnym stylu z odpowiednią dozą szaleństwa i nutką nieładu. Odchodzimy od idealnych cięć, gdzie każdy włos ma swoje miejsce, liczą się naturalność i luz. W ten nurt idealnie wpisują się także grzywki, które są doskonałym uzupełnieniem najmodniejszych fryzur w letnim sezonie 2022.

Zobacz wideo Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny

Naturalny nieład — modne fryzury z grzywką, które pokochały gwiazdy

Grzywka kurtynowa, czyli "curtain bangs", jest najchętniej wybieraną od wielu miesięcy. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić — pokochały ją m.in. Doda i Joann Przetakiewicz. To długa grzywka rozchodząca się na boki, tak, by coraz dłuższe pasma otulały kości policzkowe. Pięknie wysmukla twarz i idealnie nadaje się do odświeżenia naszego wizerunku.

 

Jej trochę odważniejszą wariacją jest "bottleneck bangs". Również jest lekko stopniowana, jednak zdecydowanie krótsza — od poziomu brwi do maksymalnie zewnętrznego punktu kości policzkowych. Na środku pasma ułożone są tak, by od przedziałka powstała tzw. szyjka butelki, która będzie rozszerzała się ku dołowi — stąd też jej nazwa. Zostawia odsłoniętą, wąską linię czoła.

 

Obie wariacje będą pięknym uzupełnieniem włosów prostych, cieniowanych oraz fryzury w stylu "shaggy fringe". To pasma włosów pozostawionych w pozornym nieładzie, który mamy pod kontrolą. Fryzura ma luźny charakter, jest lekko rozczochrana i optycznie dodaje objętości włosom. Prezentuje się bardzo naturalnie, w szczególności w przypadku włosów falowanych i kręconych

Grzywka w stylu Audrey Hepburn idealna dla krótkiej fryzury

Opcją dla odważniejszych jest grzywka "mini bangs", która sięga maksymalnie do połowy czoła. Nadaje fryzurze niesamowitego, indywidualnego charakteru i jest niezwykle oryginalna. To właśnie taką grzywkę miała Audrey Hepburn. Można ją nosić zarówno prosto jak i na ukos, do włosów gładkich lub falowanych. Sprawdzi się do krótszej fryzury, jak bo czy pixie cut

 

Grzywka na bok dla włosów prostych

Swój renesans przechodzą też grzywki zaczesywane na bok, które są niezwykle romantyczne i dziewczęce. Ich nieco bardziej rockową wersją będzie lekko poszarpana, cieniowana grzywka. Obie będą pięknym uzupełnieniem dla prostych włosów.

Więcej o: