Jak dbać o paprocie domowe? Prosty wywar sprawi, że będą uginać się od liści. Kosztuje tylko 2 zł

Jak dbać o paprocie domowe? Wiele osób cieszących się tymi roślinami w domu chciałoby, by bujnie i zdrowo rosły. Paprocie nie są wymagające w uprawie, jednak co jakiś czas warto stosować triki, dzięki którym nie zwiędną. Sprawdź, jak przygotować prosty napar wspomagający rośliny.

Paprocie domowe nie dość, że są piękne, to jeszcze łatwe w uprawie. To sprawia, że można je zobaczyć w wielu domach. Okazuje się, że potrzeby roślin mogą się różnić w zależności od pory roku. Mimo to stosowanie domowych nawozów i odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by roślina nie więdła i nie gubiła liści.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Jak dbać o paprocie domowe? Zapewnij im odpowiednie warunki, a będą cieszyć oko długi czas

Paprocie domowe są cenionymi roślinami. Wpływa na to fakt, że mają właściwości nawilżające i oczyszczające powietrze. Z tego względu wiele osób decyduje się na trzymanie ich w sypialni. Jeśli chcesz, by rośliny zdrowo i pięknie się rozwijały, zapewnij im odpowiednie warunki.

  1. Zimą nie stawiaj paproci w pobliżu grzejników i innych źródeł ciepła, co może doprowadzić do poparzenia lub wysuszenia liści.
  2. Regularnie zraszaj przegotowaną wodą liście paproci, by nie dopuścić do ich przesuszenia.
  3. Stawiaj rośliny w miejscu, gdzie światło jest rozproszone lub w półcieniu.
  4. Zadbaj, by paproć zawsze miała lekko wilgotne podłoże, co zapewni jej zdrowy rozwój. Uważaj, by nie przelewać rośliny, co przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego.

Czym podlewać paprocie? Prosta mieszanka sprawi, że będą bujnie i zdrowo rosnąć

Dobrym sposobem na odżywienie paproci jest podlewanie rośliny co jakiś czas naparem z miętowej, zielonej lub czarnej herbaty. Sprawdzi się też rumianek, pokrzywa i skrzyp polny. Istotne, by wywar nie był wcześniej słodzony. To świetna alternatywa dla drogich specyfików ze sklepu. Wystarczy przygotować napój, poczekać, aż ostygnie i wlać niewielką ilość do doniczki. Można też przelać go do butelki z atomizerem i zraszać liście.

Pamiętaj, że paproć od października do lutego znajduje się w stanie spoczynku, dlatego nie należy jej dodatkowo wspomagać nawozem.

Więcej o: