Jak pozbyć się worków pod oczami? Zazwyczaj wyrzucasz je do śmieci, tym razem zrób z nich kompres

Opuchnięta twarz i worki pod oczami to często oznaki niewyspania się lub niewłaściwej diety. Istnieje jednak wiele domowych sposobów na to, by nie tylko ich uniknąć, lecz także zniwelować widoczność, kiedy już się pojawią. Jak pozbyć się worków pod oczami? Wypróbuj kilka domowych trików, a nie sięgniesz nawet po korektor pod oczy.

Zdarza ci się budzić z workami pod oczami lub opuchniętą twarzą? To popularna przypadłość, której łatwo można uniknąć, stosując odpowiednią pielęgnację. Jeśli jednak pojawiły się już na twojej twarzy, możesz skutecznie je zniwelować za pomocą sprytnych, domowych sposobów, które nic nie kosztują. Wypróbuj je, a przestaniesz nakładać korektor pod oczy.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się worków pod oczami? Trik, który sprawi, że opuchnięta twarz nie będzie problemem

Lepiej zapobiegać niż leczyć, mówią i sprawdza się to również w przypadku opuchniętej twarzy. Jakie są przyczyny jej powstawania? To często niewysypianie się, niezdrowy tryb życia lub zastój limfatyczny. Aby pozbyć się worków pod oczami, należy poprawić jakość swojego snu, zrezygnować z niezdrowego odżywiania oraz warto też codziennie wykonywać masaże twarzy. Ten ostatni trik nie tylko zapobiega, lecz także pomaga usunąć worki pod oczami, gdy już się pojawią.

Jak wykonać masaż twarzy, który poruszy limfę? Zacznij od delikatnego masowania górnej powieki w kierunku od wewnętrznego kącika oka do skroni, powtarzając ten ruch kilka razy. Przejdź teraz do dolnej powieki. Masuj ją od wewnętrznego kącika w kierunku kości policzkowych, wykonując ruch przypominający literę "J". A co z twarzą? Masuj ją kolistymi ruchami, podczas nakładania ulubionego kremu. Na koniec wymasuj boki twarzy. Kieruj się od czubków uszu w kierunku szczęki. Powtórz ten ruch kilka razy.

Domowy sposób na cienie pod oczami. Wypróbuj go przed całonocną imprezą, a zobaczysz różnicę

Przed tobą ważna okazja i chcesz się świetnie prezentować? A może masz za sobą nieprzespaną noc? Znamy świetny sposób na opuchniętą twarz i worki pod oczami, które zniwelujesz w kilka minut. Jeśli masz nieco więcej czasu, zaparz dwie torebki herbaty, a następnie umieść je w lodówce na 10 minut. Po tym czasie wyjmij je i odsącz z nadmiaru płynu. Nałóż takie kompresy na oczy na 5 minut.

Nieco ci się spieszy lub masz przy okazji opuchniętą twarz? Włóż na 5 minut dwie łyżeczki do zamrażarki, a po tym czasie wykonaj za ich pomocą krótki masaż twarzy. Przyłóż je do powiek, a następnie delikatnie przesuwaj w kierunku od kącików do skroni. Po kilku takich ruchach rozmasuj jeszcze łyżeczkami pozostałe partie twarzy i gotowe.

Więcej o: