Stewardesa zdradza, czego lepiej nie dotykać w samolocie. Te miejsca warto omijać z daleka

Wybierając się na urlop czy chcąc dostać się w jakieś odległe miejsce, najczęściej decydujemy się na lot samolotem. Pozwala nam to zaoszczędzić sporo czasu oraz w komfortowych warunkach spędzić podróż. Pewna stewardesa postanowiła zdradzić, czego lepiej nie dotykać na pokładzie.

W trakcie lotu samolotem niejednokrotnie zdarza się, że potrzebujemy udać się do łazienki. W rozmowie z Sanctuary Bathrooms stewardesa zdradza, jak często są czyszczone oraz w jaki sposób z nich korzystać, by uniknąć roznoszenia bakterii i zarazków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Stewardesa zdradziła, które miejsce w samolocie jest najbrudniejsze. Mowa o łazienkach

Stewardesa przyznała, że najbrudniejszym pomieszczeniem na pokładzie samolotu są łazienki. Choć powinny być czyszczone po każdym locie, nie zawsze jest to możliwe. Jak zdradziła, załoga ma niekiedy 30 minut na to, by wysadzić pasażerów, posprzątać wnętrze samolotu, uszykować katering, zatankować i wpuścić nowych podróżnych. Sprzątanie toalety nie jest wysoko na liście priorytetów, dlatego bywa, że dochodzi do niego dopiero w trakcie lotu. Stewardesa, cytowana przez express.co.uk, przyznała, że także zbiornik na nieczystości nie zawsze jest opróżniany regularnie - gdy w 2022 roku pracy było naprawdę dużo, robili to, co kilka dni. Jego przepełnienie grozi pęknięciem i przedostaniem się nieczystości do samolotu.

Kiedy lepiej nie korzystać z samolotowych toaletach? Stewardesa wskazuje trzy sytuacje

Stewardesa podała trzy najgorsze momenty na skorzystanie z toalety: przed startem, pod koniec lotu, po podaniu jedzenia lub gdy możliwe są turbulencje, a lampka "zapnij pasy" jest zapalona. Jak podaje kobieta.wp.pl, zdradziła kilka trików na to, jak nie roznosić zarazków.

  • Wchodź do łazienki w maseczce,
  • Korzystaj z ubikacji tak, by nie dotknąć sedesu,
  • Staraj się nie dotykać rękoma żadnych powierzchni.
  • Po powrocie do domu weź prysznic, a ubrania, które miałeś na sobie w trakcie lotu, wypierz. Słaba cyrkulacja powietrza w samolocie sprawia, że zarówno na dłoniach, twarzy czy włosach, jak i odzieży, którą miałeś na sobie, mogą znajdować się zanieczyszczenia z samolotu.

Kobieta przestrzega również przed myciem zębów w samolocie i zdejmowaniem butów w trakcie lotu. 

Więcej o: