23-latka chce poddać się eutanazji. Cierpi na rzadką chorobę. "Doszłam do granicy"

Jest młoda i piękna. Prowadzi videobloga, gdzie śledzi ją niemal 250 tysięcy użytkowników. Wydawać by się mogło, że świat stoi przed nią otworem, jednak 23-letnia Olympe z Francji pragnie poddać się eutanazji. Dlaczego?

Dziewczyna cierpi na zaburzenia dysocjacyjne osobowości. Z powodu choroby chce poddać się eutanazji. Kontaktowała się z lekarzami w Belgii, gdzie jest to legalne. Jednak lekarze ostrzegają, że proces kwalifikacyjny może zająć kilka lat.

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Osobowość wieloraka - co to takiego? Podłożem choroby jest głęboka trauma

Olympe chce poszerzać wiedzę ludzi na temat zdrowia psychicznego. Prowadzi na YouTube kanał dotyczący tych problemów. Sama cierpi na rzadką chorobę psychiczną, którą nazywa się osobowością wieloraką. Osoba dotknięta tym zaburzeniem posiada wiele osobowości i tożsamości, a każda z nich funkcjonuje bez świadomości o istnieniu pozostałych. Podłożem dysocjacji jest trauma. Może to być np. katastrofa, wypadek, gwałt, molestowanie lub śmierć bliskiej osoby. Przyczyną może być również nadużywanie narkotyków. Tworzenie przez mózg osobowości dysocjacyjnej jest próbą ucieczki od przeżytych tragedii. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Pozwała Marilyna Mansona o gwałtOskarżyła Marilyna Mansona o gwałt i tortury. Niespodziewany finał sprawy

23-letnia Olympe cierpi na rzadką chorobę. Posiada 40 osobowości

23-latka "doszła do granicy" i otwarcie mówi o tym, że jest zdecydowana na eutanazję w Belgii, gdzie jest ona legalna.

W ostatnim kwartale 2023 roku będę musiała skorzystać ze wspomaganego samobójstwa w Belgii. Jestem już w kontakcie z lekarzami. To nie jest debata. To moje życie. To trudna decyzja, którą już podjęłam. (...) Doszłam do granicy. Jestem bardzo zmęczona

- napisała na profilu.

YouTuberka przekazała fanom informację, że śmierć zaplanowała na ostatni kwartał 2023 roku. Podkreśla również, że to nie była łatwa decyzja i eutanazja nie powinna być receptą na problemy. Jest ostatecznością.

Tak wyglądała Dagmara Kaźmierska, gdy miała 18 lat. 'Ale laska!', 'Jak Madonna' (zdjęcie ilustracyjne)Tak wyglądała Dagmara Kaźmierska, gdy miała 18 lat. "Ale laska!", "Jak Madonna"

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: