Jak wyczyścić pralkę? Nałóż na nie pastę i włóż do bębna, a sprzęt będzie jak nowy

Jak wyczyścić pralkę? Niektórzy polecają wykorzystanie octu czy sody. Inni zaś twierdzą, że najlepiej sprawdza się czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki. Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden prosty sposób, który w mig usunie zabrudzenia. Wystarczy sięgnąć po produkty z kuchni i łazienki.

Niektórzy błędnie uważają, że skoro pralka służy do czyszczenia ubrań, to sama też czyści się automatycznie. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że regularna pielęgnacja sprzętu jest niezwykle ważna. Nie chcemy przecież dopuścić do powstania brzydkiego osadu z kamienia i resztek detergentów, który z czasem może też osiadać na ubraniach. Warto wypróbować metodę, która od kilku dni podbija Instagrama. Wystarczy sięgnąć po produkty z kuchni i łazienki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Trik na czyszczenie pralki z Instagrama. Potrzebujesz kilku produktów

Instagramerka eve.dair.hersey publikująca triki na sprzątanie mieszkania w jednym z ostatnich postów pokazała, jak skutecznie wyczyścić pralkę. Nagranie zyskało już prawie 300 tys. polubień.

  1. Przekrój cytrynę na dwie części, wyciśnij na nią pastę do zębów i wrzuć owoc do bębna.
  2. Umieść niewielkie ilości pasty do zębów na wewnętrznej stronie drzwiczek pralki, dzięki czemu po wyczyszczeniu szyba będzie błyszczeć. 
  3. Odegnij uszczelkę i wsyp do środka sodę oczyszczoną, po czym zalej ją octem.
  4. Nastaw pralkę na krótki program, by pasta i cytryna mogły dokładnie usunąć brud i brzydki zapach.
  5. Spuść resztki wody z dolnej części pralki, dokładnie wyczyść pokrętło i załóż je z powrotem.
 

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki. Metoda szybko usunie zabrudzenia

Inną metodą jest czyszczenie pralki przy pomocy tabletek do zmywarki. Wystarczy włożyć do pustego bębna dwie lub trzy kapsułki bez foliowych osłonek i nastawić program na minimum 60 stopni. Metoda nie tylko umyje elementy w pralce, ale również zmiękczy wodę. Wszystko ze względu na sól zawartą w tabletkach. Po zakończeniu cyklu otwórz drzwiczki i poczekaj, aż wnętrze urządzenia się wysuszy. Takie czyszczenie warto stosować profilaktycznie raz na pół roku lub od razu po zauważeniu brudu w pralce.

Więcej o: