"Znachor". Tomasz Stockinger grał hrabię Czyńskiego. Zadurzona fanka groziła, że obleje go kwasem

"Znachor" to bez dwóch zdań jedna z najbardziej kultowych polskich produkcji. Jak się okazuje, Tomasz Stockinger oprócz wielu ciekawych historii z planu, może podzielić się także straszną historią związaną z filmem. Po jego obejrzeniu zakochana fanka chciała oblać go kwasem solnym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tomasz Stockinger został zapamiętany przez wielu widzów jako hrabia Leszek Czyński. Fani polskiego kina uważają, że mogła to być najważniejsza rola w jego karierze. Aktor wielokrotnie wspominał o dobrej atmosferze, jaka panowała na planie. Po premierze filmu nie było jednak tak kolorowo. Jedna z widzek zakochała się w granej przez niego postaci. Ta nieszczęśliwa miłość mogła skończyć się tragedią.

Zobacz wideo Nowości na Netfliksie w lutym 2023 r.

Obejrzała "Znachora" i zakochała się w Tomaszu Stockingerze. Fanka groziła mu śmiercią

O historiach z planu "Znachora" można byłoby opowiadać godzinami. Zarówno aktorzy, reżyser, jak i inne osoby włączone w produkcję wspominają dobrą atmosferę, która panowała na planie. Co więcej, jak przyznaje Tomasz Stockinger, jego filmowa miłość Maria Jolanta Wilczur grana przez Annę Dymną, bardzo mu się podobała. - Była między nami chemia. Ania była w kolejnym związku, ja byłem żonaty. Ale czasem korzystaliśmy z okazji, by się poprzytulać - wspominał aktor - Dobrze nam to szło, podobnie jak całowanie. Pocałunki były jak najbardziej prawdziwe, bo dobry aktor nie może udawać - podkreślał.

Film okazał się ogromnym sukcesem. Polacy, pomimo nieprzychylnych opinii krytyków, zapełniali sale kinowe. Jedna z fanek produkcji zakochała się w granym przez Stockingera Leszku Czyńskim. Żonaty aktor nie odwzajemniał jej uczuć. Dziewczyna kompletnie zmieniła swoje nastawienie wobec mężczyzny. - Miała zamiar zaczaić się i oblać mnie kwasem solnym - twierdził artysta. Groźby psychofanki okazały się jedynymi jej przedsięwzięciami. Nigdy nie doszło do spotkania kobiety z aktorem i na szczęście nie doszło do tragedii.

Powstaje remake "Znachora". Kto wcieli się w rolę hrabi Leszka Czyńskiego?

Niedawno internet obiegła informacja o tym, że nowa wersja "Znachora" powstaje we współpracy z Netfliksem. Kultowego hrabię Leszka Czyńskiego odegra Ignacy Liss. Aktor zagrał już w kilku produkcjach dostępnych na Netflix. Są to m.in. "Erotica 2022". serial "Otwórz Oczy". Za reżyserię nowego "Znachora" odpowiada Michał Gazda, który znany jest przede wszystkim ze wspomnianego wcześniej serialu "Wataha" oraz "Usta Usta".

Nowa wersja "Znachora". Kiedy premiera?

Według obietnic producentów, film ma mieć premierę już w połowie tego roku. Znamy także część nowej obsady kultowego dzieła Jerzego Hoffmana. W tytułowego bohatera ma wcielić się Leszek Lichota, znany między innymi z "Bożego Ciała" czy serialu "Wataha". Postać Marysi Wilczurównej odegra debiutująca w roli pierwszoplanowej Maria Kowalska.

 
Więcej o: