Ukryta funkcja szczotki do WC. Sprawdź, czy twój model ją ma. Sprzątanie będzie szybsze i prostsze

Mycie toalety to coś, czego większość z nas nie znosi. Okazuje się, że dzięki budowie wielu szczotek do WC można znacznie ułatwić sobie zadanie. Wystarczy przygotować przedmiot i płyn czyszczący, a sprzątanie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Oto co należy zrobić.

Czyszczenie toalety z zabrudzeń nie jest zbyt przyjemne, dlatego warto poznać triki na przyspieszenie i usprawnienie zadania. Wiele szczotek do WC ma ukrytą funkcję, o której mało kto wie. Jedyne czego potrzebujesz, to przedmiot i płyn, którym zazwyczaj czyścisz toaletę. Regularne stosowanie sprawi, że muszla na dłużej będzie czysta, a sprzątanie stanie się przyjemnością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Ukryta funkcja szczotki do toalety. Znacznie przyspieszy i usprawni sprzątanie

Szczotkę do WC można znaleźć praktycznie w każdej łazience. To właśnie dzięki niej możemy łatwo pozbyć się brudu i osadu z toalety. Niektórzy używają jej nawet po każdym pójściu za potrzebą. Przed zakupem przedmiotu mało kto jednak zwraca uwagę na trzonek. Okazuje się, że w wielu modelach można go odkręcić. Jeśli twoja szczotka ma tę funkcję, zrób to i nalej do środka płyn do czyszczenia toalety lub inny, który czyści, a na dodatek przyjemnie pachnie. Później wystarczy zakręcić go z powrotem i wyszorować toaletę tak, jak robisz to zawsze. Warto uzupełniać szczotkę o specyfik czyszczący kilka razy w tygodniu. Wysiłek nie jest duży, a efekty zadowolą niejednego domownika.

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Domowa mieszanka rozprawi się z brudem w 5 minut

Regularne stosowanie szczotki do toalety jest bardzo ważne. Przedmiot warto wymieniać na nowy nawet co kilka miesięcy — wszystko ze względu na nieestetyczne brązowe i żółte zabrudzenia, które osiadają na jego włosiu. Na szczęście można szybko i łatwo się z nimi rozprawić. Dzięki tej metodzie szczotka posłuży o wiele dłużej. Wystarczy, że zastosujesz mieszankę ze składników, które w większości masz już w domu.

  1. Załóż na ręce ochronne, gumowe rękawice.
  2. Zmieszaj w misce pół szklanki octu, 1 łyżkę sody oczyszczonej i kilka kropel wody utlenionej.
  3. Polej szczotkę do toalety gotową mieszanką. Zrób to obficie tak, by pokryć wszystkie zabrudzenia.
  4. Po 5 minutach spłucz przedmiot ciepłą wodą, a szczotka będzie czysta jak nowa.
Więcej o: