Włóż słomkę do odpływu. Popularny problem rozwiążesz raz na zawsze

Zatkany zlew w łazience to zmora wielu pań domu. Przyczyną często są włosy, które gubimy podczas mycia. Choć nie da się temu zapobiec, problem można rozwiązać prostym, domowym trikiem. Jedyne czego potrzebujesz to nożyczki i plastikowa słomka do napojów.

Codziennie tracimy włosy — proces jest naturalny i w zasadzie nie da się go zatrzymać. Niestety często ma to miejsce podczas prysznica lub kąpieli, przez co odpływ może się zatykać, a woda spływa coraz wolniej. To sprawia, że warto regularnie dbać o czystość takich sprzętów. Na szczęście pomoże ci w tym prosty trik. Jedyne czego potrzebujesz, to plastikowa słomka do napojów i nożyczki. Dzięki nim unikniesz potrzeby dzwonienia do fachowca i zapomnisz o drogich, chemicznych preparatach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Włóż do odpływu słomkę i zobacz, co się stanie. Efekty gwarantowane już za pierwszym razem

Problem zatkanego odpływu w wannie lub prysznicu jest powszechny. Winowajcą zazwyczaj są włosy, które spływają wraz z wodą. Na szczęście udrożnienie rur jest niezwykle proste, a jedyne czego potrzebujesz, to nożyczki i plastikowa słomka do napojów.

  1. Przygotuj plastikową słomkę i powycinaj nożyczkami nacięcia po bokach — tak, by utworzyć niewielkie ząbki.
  2. Wygnij ząbki na zewnątrz i włóż słomkę do odpływu.
  3. Poruszaj plastikiem na boki oraz w górę i w dół. Jeśli napotkasz opór, nie ciągnij na siłę, by nie połamać przedmiotu i nie pozostawić kawałków w odpływie.
  4. Wyciągnij słomkę i usuń włosy, które na niej osiadły.

Plastikowa słomka do napojów zazwyczaj jest bardzo mała, dlatego dociera do wielu zakamarków, w których osiadły zabrudzenia. Metodę warto powtarzać systematycznie, a na pewno zawsze, gdy woda spływa coraz wolniej i masz podejrzenia, że odpływ się zatyka.

Jak odetkać zlew? Wykorzystaj sodę oczyszczoną i ocet z kuchni

Jeśli nie masz w domu słomki możesz pokusić się o wykorzystanie sody oczyszczonej i octu, które zapewne znajdziesz w swojej kuchni. Wystarczy wsypać do odpływu pół szklanki sody, zalać ją połową szklanki octu i zabezpieczyć wlew, na przykład ściereczką lub specjalną zatyczką. Oba produkty reagując ze sobą wytworzą pianę, którą po około 40 minutach należy usunąć zalewając odpływ wrzątkiem z czajnika. Metodę warto stosować profilaktycznie, na przykład raz na dwa tygodnie.

Więcej o: