Brigitte Macron w ogniu krytyki z powodu stylizacji. "Złamała protokół"

W czasie wizyty w Holandii francuska para prezydencka spotkała się z królem Willemem-Alexanderem oraz jego żoną królową Maximą. O wydarzeniu tym jest obecnie głośno głównie ze względu na kreację żony prezydenta Francji.

Media na całym świecie komentują stylizację Brigitte Macron ze spotkania z królem Willemem-Alexanderem i jego żoną królową Maximą. Żona francuskiego prezydenta postawiła na grantowy "total look". Wątpliwości internautów wzbudziła jednak długość jej kreacji. - Złamała protokół - możemy przeczytać pod artykułami na ten temat.

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry?

Brigitte Macron w ogniu krytyki. Powód? Kreacja

Zgodnie z protokołem dyplomatycznym w czasie publicznych wystąpień wysokiej rangi sukienka nie powinna odkrywać kolan. Żona francuskiego prezydenta tym razem odeszła od tej zasady. Zobaczcie, jak w czasie spotkania z królem Willemem-Alexanderem i jego żoną królową Maximą wyglądała Brigitte Macron:

Brigitte Macron w ogniu krytykiBrigitte Macron w ogniu krytyki Fot. Peter Dejong / AP Photo

Emanuel i Brigitte Macron - historia miłości

Związek francuskiej pierwszej pary wzbudza ogromne zainteresowanie głównie ze względu na fakt, że wybranka polityka jest starsza od niego o 25 lat. Emanuel Macron jako nastolatek zakochał się w swojej nauczycielce francuskiego. Chłopak nie spoczął, zanim nie zdobył jej względów. Rodzice Emanuela nie byli zachwyceni jego wyborem. W tym czasie Brigitte miała męża i trójkę dzieci. Co ciekawe, jedna z jej córek była w tym samym wieku, co niezwykły uczeń. - Wiedziałam, że jest mężczyzną mojego życia, lecz wiedziałam również, że jest to niemożliwe - wspominała po latach początki związku Brigitte. 

 

Rodzice Macrona, którzy mocno sprzeciwiali się tej relacji, wysłali syna do Paryża. Liczyli, że dzięki temu chłopak zapomni o nauczycielce. On jednak miał inne plany. - Nie uwolni się pani ode mnie, wrócę i panią poślubię - zapewniał wówczas młodzieniec. Działania rodziców nie przyniosły skutków. Ostatecznie uczucie wzięło górę nad rozsądkiem. Nauczycielka postawiła wszystko na jedną kartę - rozstała się z mężem i wyjechała do Paryża, by związać się z Emmanuelem. Para pobrała się w 2006 roku. 

Więcej o: