Czy twój mózg się starzeje? Dowiesz się tego przy pomocy prostego testu

W sieci ogromną popularność zyskują wszelkiego rodzaju testy obrazkowe. Wiele z nich ma wskazywać na osobowość osoby zainteresowanej, podczas gdy inne, tak, jak przedstawiony poniżej, ma pomóc sprawdzić, czy twój mózg się starzeje.

W sieci można znaleźć przeróżne testy obrazkowe, które mają za zadanie określić nasze cechy charakteru. Okazuje się, że istnieją również takie, które mogą udzielić odpowiedzi na pytanie, czy twój mózg się starzeje. Przedstawiony poniżej wywodzi się z Japonii. Jak jest w twoim przypadku? Pamiętaj, by do zabawy podchodzić z dystansem i przymrużeniem oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Czy twój mózg się starzeje? Możesz się tego dowiedzieć wykonując japoński test

Na profilu @Nasze_Lasy na Twitterze jakiś czas temu opublikowano pewien test obrazkowy z Japonii. Na rysunku można zobaczyć dwójkę dzieci i mężczyznę, budujących drewnianą budę dla psa, który bawi się nieopodal. Zadanie polega na znalezieniu trzech ukrytych zwierząt — kaczki, nietoperza i motyla. Jeśli masz z tym spore trudności, możliwe, że powinnaś częściej ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość. W opisie nie określono jednak konkretnego czasu na znalezienie każdego ze zwierząt.

Internauci podzieleni. Swoje opinie wyrazili w licznych komentarzach

Internauci zostawili pod postem wiele komentarzy. Niektórzy pochwalili się swoimi znaleziskami na obrazku, inni podeszli do zabawy dosyć sceptycznie, a jeszcze inni znaleźli dodatkowe rzeczy, których nie ujęto w treści zadania.

To test na wyobraźnię przestrzenną, nie na 'wiek mózgu'.
Jest tam jeszcze krokodyl (lewa ręka chłopca) i żyrafa za płotem (szyja).
Nie powiem, łatwe nie było, ale ma się to tak. Kaczka między tylnymi łapami psa, motyl ukryty w liściach drzew jakoś nad chłopcem, nietoperza nie znalazłem. Ale znalazłem włóczkę wełny na koszuli chłopca.
Dali obrazek, a ja znalazłem je za oknem, na obrazku później też.
Więcej o: