Przestała golić pachy 10 lat temu. "To moje ciało, mój wybór"

Maria Margolies jest nauczycielką jogi i matką dwójki dzieci. Kobieta w 2013 r. podjęła decyzję, by przestać golić się pod pachami. Stwierdziła, że w jej przypadku golenie się nie powinno być istotne, a poza tym nie chce ulegać presji społeczeństwa.

42-letnia Maria Margolies z Nowego Jorku jest nauczycielką jogi i matką dwójki dzieci. Kobieta prowadzi popularne konto na TikToku, gdzie obserwuje ją już ponad 446 tys. osób. Joginka otwarcie przyznaje, że około 10 lat temu podjęła decyzję, by przestać się golić pod pachami. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy przed porodem jest konieczne golenie krocza?

Przestała się golić 10 lat temu. "To moje ciało, to mój wybór"

Maria w rozmowie z "The Post" wyznała, że czuje się wzmocniona przez swój wybór i to, że już nie ulega presji społeczeństwa. Kobieta pochodzi z Kolumbii i dorastała w konserwatywnej, katolickiej rodzinie. Mimo to już w wieku 12 lat zaczęła golić pachy, brwi i nogi, by sprostać społecznym oczekiwaniom. W 2013 r. Margolies stwierdziła, że nadszedł czas, by na dobre pożegnać się z maszynką i powitać naturalne owłosienie.

- To moje ciało, to mój wybór. Przestałam się golić, ponieważ nie mogłam wymyślić dobrego powodu, dla którego to robiłam — wyznała. - Kobiety są uczone, że owłosienie na ciele nie jest w porządku, ale nie zamierzam się więcej golić, skoro tego nie chcę. Stawianie na swoim daje mi siłę.

Maria stawia na naturalność. Nie poddaje się presji społeczeństwa i cieszy się popularnością w internecie

Maria dobrze czuje się z podjętą przez siebie decyzją. Kobieta cieszy się w internecie dużą popularnością. Na co dzień publikuje na TikToku filmiki pod nickiem @holixtic, w których pokazuje ćwiczenia jogi i udziela wielu przydatnych porad. - Nie potrzebuję niczyjej aprobaty. Żal mi każdego, kto czuje, że musi być wobec mnie nienawistny na podstawie tego, czy się golę, czy nie — powiedziała.

Więcej o: