Najlepszy patent na pranie czapki z daszkiem. "W pralce mi się zawsze niszczyły"

Nie każdy wie, jak wyprać czapkę z daszkiem, by jej nie zniszczyć. Materiał w pralce czasem ulega zniszczeniu, ale oprócz prania ręcznego istnieje jeszcze inny, bardzo ciekawy sposób. Wypróbuj nietypowy patent na pranie czapki z daszkiem, a będziesz tak robić już zawsze.

Czapka z daszkiem może być elementem garderoby pozwalającym na skomponowanie wielu ciekawych stylizacji i wyróżnienie się w tłumie. Oprócz tego ma też dodatkową, przydatną funkcję, jaką jest ochrona głowy i oczu przed letnim słońcem. Kolejny sezon na czapki z daszkiem już nadchodzi, dlatego warto wiedzieć, jak je prać. Okazuje się, że nie potrzebujesz ani pralki, ani czasochłonnego prania ręcznego. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Danuta Martyniuk wskazuje plusy i minusy bycia z Zenkiem. Narzeka na pranie

Pranie czapki z daszkiem nie musi być trudne i czasochłonne. Jedyne czego potrzebujesz, to zmywarka

Mało kto wpadłby na to, że czapkę z daszkiem można z powodzeniem wyprać w... zmywarce. Ewa Święcicka publikująca na Instagramie treści pod nickiem @domowynieporadnik w jednym z nagrań postanowiła wypróbować tę metodę. Okazuje się, że zaproponowała go jedna z obserwatorek kobiety.

Postanowiłam przetestować ten sposób i faktycznie, działa! Nie zawsze chce nam się prać ręcznie, a obroty w pralce mogą odkształcić czapki. Do prania użyłam zwykłej kapsułki do zmywarki i puściłam godzinny program

- napisała.

Należy pamiętać, że metoda nie zawsze może się sprawdzić. Z tego względu warto też zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące prania, które zazwyczaj dołączone są do metki czapki.

 

Internauci zostawili pod postem wiele komentarzy. "Zarąbisty efekt"

Pod nagraniem internauci zostawili wiele pochlebnych komentarzy. Niektórzy podzielili się też własnymi sposobami, jak nie zniszczyć czapki po praniu. Okazuje się, że dużą rolę odgrywa suszenie.

Jak dla mnie mega pomysł, dziękuję. W pralce mi się zawsze niszczyły, a jak ktoś używa czapeczek do pracy, a nie do lansu to wie, jak potrafią się ubrudzić. Jeszcze raz dzięki za patent.
Proponuje po myciu czapki włożyć do niej na okres schnięcia napompowany balon.
Ciekawy pomysł, bo faktycznie w pralce się niszczą, a mam sporo czapek.
Dobrze wiedzieć, bo mam kilka ulubionych czapek z daszkiem i stale głowiłam się, jak je wyczyszczę, gdy się zabrudzą. A tu takie fajne rozwiązanie.
Więcej o: