Wlej na dno zmywarki i uruchom program. Smrodu pozbędziesz się po jednym cyklu

Zmywarka do naczyń to niezwykle przydatne urządzenie w każdym domu, jednak zdarza się, że, nawet gdy jest regularnie czyszczona, z czasem zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tym problemem domowym sposobem.

Kiedy z naszej zmywarki ulatuje niemiła woń, nie musimy sięgać od razu po drogie preparaty ze sklepu. Okazuje się, że zamiast środków chemicznych, możemy zastosować domowy sposób, który świetnie usunie brzydki zapach i przywróci zmywarce świeżość.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jak pozbyć się przykrego zapachu ze zmywarki? Przyda ci się produkt z kuchni 

Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez zmywarki. Niestety w urządzeniu mogą gromadzić się resztki jedzenia i zdarza się, że nawet regularne czyszczenie, nie usuwa nieprzyjemnego zapachu. Istnieje jednak prosty sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Przyda nam się produkt, który zazwyczaj stosujemy w kuchni. Ocet świetnie radzi sobie z dezynfekcją zmywarki i usuwa przykre zapachy. Wystarczy wlać szklankę tego płynu na dno zmywarki, poczekać około 15 minut, a potem uruchomić ją z wykorzystaniem programu do samoczyszczenia. Warto wykonywać tę czynność przynajmniej raz w miesiącu, a wówczas zapobiegniemy powstawaniu nieprzyjemnej woni w naszym urządzeniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o zmywarkę? Garść prostych porad

Aby zadbać o zmywarkę, warto nie tylko regularnie ją czyścić, ale także stosować powszechne zasady, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia.

  • Pozbywajmy się resztek jedzenia z talerzy, aby nie gromadziły się w urządzeniu.
  • Zanim wstawimy do zmywarki szklankę, wylejmy z niej płyn. Resztki napojów osadzają się na ścianach i mogą być przyczyną niemiłego zapachu.
  • Sprawdzaj, czy naczynia, których używasz, nadają się do mycia automatycznego.
  • Regularnie czyść sitko filtra zmywarki.
Więcej o: