Weź podpaskę i przyklej pod pokrywą kosza. Uciążliwy problem zniknie

Wiele osób zmaga się z nieprzyjemnymi zapachami dochodzącymi z łazienki. Oprócz regularnego dbania o czystość toalety i stosowania środków zapachowych warto pomyśleć też o aromatach wydobywających się z kosza na śmieci. Okazuje się, że zniwelujesz je prostym sposobem.

W toalecie i w łazience spędzamy sporo czasu. Miejsce służy nam do utrzymywania higieny osobistej, nic więc dziwnego, że czasem z pomieszczeń mogą dochodzić nieprzyjemne dla nosa zapachy. Choć jest to zupełnie naturalne, mało kto chciałby je wdychać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie środków usuwających aromaty, jednak nie każdy wie, że nie trzeba wydawać na nie fortuny. Jak zniwelować zapachy z kosza łazienkowego? Pomoże ci zwykła podpaska higieniczna.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Danuta Martyniuk o darmowych podpaskach i tamponach w szkole. „Kiedyś to było na receptę"

Przyklej do pokrywy kosza w toalecie. W mig pozbędziesz się uciążliwego problemu

Metoda na pierwszy rzut oka może wydawać się nietypowa, a nawet dziwna, jednak przynosi pożądane rezultaty. Okazuje się, że jeśli przykleisz pod pokrywą kosza w toalecie zwykłą podpaskę lub wkładkę higieniczną, zmniejszysz wydzielanie nieprzyjemnych zapachów ze zużytych śmieci, a pomieszczenie będzie o wiele przyjemniej pachnieć.

Jak to zrobić? Wystarczy, że skroplisz podpaskę ulubionym olejkiem eterycznym, odkleisz papierek przyczepiony do klejącej części środka higienicznego, przykleisz go pod pokrywą i zamkniesz śmietniczek. Jeśli chcesz, by pochłaniacz zapachów prezentował się ładniej, na przykład na czas wizyty gości, możesz wyciąć nożyczkami w podpasce różne ciekawe wzory.

Jak pozbyć się smrodu z toalety? Domowa mieszanka usunie zapachy

Oprócz triku z podpaską warto też na bieżąco usuwać zapachy z muszli toaletowej. Do tego triku wystarczy ci soda oczyszczona i ocet z kuchni. Wystarczy zmieszać je w proporcji 1:3 i wlać do odpływu. Po około 15 minutach należy spłukać toaletę wodą i cieszyć się brakiem nieprzyjemnej woni. Nie zapominaj też, by po każdym skorzystaniu z toalety zamykać klapę.

Więcej o: