Co na oczko w rajstopach? Nanieś odrobinę tego produktu. Znacznie przedłużysz ich trwałość

Oczko w rajstopach pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy chwila nieuwagi, zahaczenie paznokciem, i już jest. I co najgorsze, z każdym ruchem staje się coraz większe. Jak sobie z nim poradzić? Z pomocą przyjdą sprawdzone, domowe triki.

Niemal każda kobieta zna tę sytuację z własnego doświadczenia. Szykowałaś się cały wieczór, by wyglądać wyjątkowo, piękna sukienka, starannie ułożona fryzura i makijaż. Bawisz się doskonale, gdy nagle zauważasz, że poszło ci oczko w rajstopach. Jak sobie z nim poradzić, gdy nie masz pod ręką drugiej pary?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Lewandowska - od mało oryginalnych stylizacji do ikony mody. Wielka metamorfoza trenerki i WAG

Sprawdzone triki na oczko w rajstopach. Przestanie się powiększać

Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem na ogarnięcie oczka w rajstopach jest użycie bezbarwnego lakieru do paznokci. Wystarczy, że naniesiesz go na całą dziurę, a przestanie się powiększać. To niezwykle prosty i niedrogi trik, gdyż lakier do paznokci kupisz niemal wszędzie i to dosłownie za kilka złotych. Co więcej, zmieści się w każdej torebce. Niektórzy polecają też sposób z mokrym mydłem w kostce, które należy wetrzeć w brzegi oczka, a następnie poczekać, aż wyschnie. Nie brakuje jednak opinii, że jest zdecydowanie słabszy, niż użycie lakieru. 

Trik na zniszczone paznokcie Masz zniszczone paznokcie? Nałóż mieszankę, a będą długie i mocne

Jak wzmocnić rajstopy? Dwa proste sposoby, dzięki którym się nie podrą

Oprócz sposobów na już powstałe oczka istnieją też takie, które wzmocnią strukturę rajstop. Choć mogą wydawać się nietypowe, naprawdę działają, a przy tym są proste w wykonaniu. Pierwszy z nich polega na włożeniu rajstop na noc do zamrażalki. Dzięki temu będą mocniejsze i mniej podatne na rozdarcia. Natomiast po założeniu warto spryskać je lakierem do włosów. To także wzmocni materiał. Z pomocą tych dwóch prostych metod zminimalizujesz ryzyko pojawienia się oczka.

muchy Ten sposób na muchy jest banalny! Pozbędziesz się ich raz na zawsze

Zakładasz rajstopy? Pamiętaj o tych kwestiach, a unikniesz niepotrzebnego stresu

O czym jeszcze warto pamiętać? Zawsze staraj się mieć przy sobie zapasową parę. To najprostszy trik, dzięki któremu szybko i bezboleśnie zapomnisz o oczku, a ponadto uchroni cię przed niepotrzebnym stresem i nerwami. Przed założeniem rajstop upewnij się, że zdjęłaś całą biżuterię, a twoje paznokcie są spiłowane. Staraj się także wybierać ubrania oraz buty bez ostrych dodatków, którymi łatwo zahaczyć. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pojawienia się dziury już na samym początku.

Więcej o: