Ogólnopolski Strajk Kobiet "Ani jednej więcej" - mapa protestów. O której się rozpoczną?

14 czerwca odbędzie się Ogólnopolski Strajk Polek. Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni wyjdą na ulice, by głośno wyrazić sprzeciw wobec tragicznych sytuacji, do których dochodzi w polskich oddziałach położniczych. Przedstawiamy spis miast biorących udział w wydarzeniu "Ani jednej więcej".

14 czerwca 2023 roku w kilkudziesięciu miejscowościach odbędą się protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Sprawdź, w jakich miejscowościach i gdzie konkretnie możesz uczestniczyć w proteście, a także, o której godzinie przewidywane są ich rozpoczęcia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Monika Olejnik: Wszystkie powinnyśmy protestować, kolejna dziewczyna umarła

Protest kobiet. Warszawa i mieszkańcy innych miast wyjdą na ulice

Organizatorzy przekazują, że protesty odbędą się zarówno w dużych, jak i małych miastach. Większość z nich ma się rozpocząć około godziny 18:00. Na akcję zdecydowano się ze względu na tragiczne sytuacje, do których dochodzi w oddziałach położniczych w Polsce. Tym razem do lawiny protestów przyczyniła się śmierć 33-letniej Doroty, która będąc w 5 miesiącu ciąży, zmarła w szpitalu w Nowym Targu. 

Przeciw morderstwom i torturom na porodówkach, przeciw zmuszaniu kobiet do noszenia niechcianych ciąż i do rodzenia, przeciw zakazowi aborcji, przeciw zbrodniczym rządom PiS i cynizmowi lekarzy. Przeciw odbieraniu nam prawa do życia, zdrowia i wolności

- napisano w poście Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku.

Zamieszczono też listę miejscowości biorących udział w proteście, która jest na bieżąco aktualizowana. Do każdego wyszczególnionego miasta dołączono link przekierowujący do oficjalnej strony wydarzenia na Facebooku. Protesty odbędą się m.in. w Warszawie, Bielsko-Białej, Gdańsku, Elblągu, Kaliszu, Kielcach, Nowym Targu, Lublinie, Olsztynie, Słupsku, Toruniu i Rzeszowie.

"Ani jednej więcej". Ogólnopolski Strajk Kobiet - gdzie się odbędzie?

W kolejnym poście Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku opublikowano też mapę wydarzenia, na której można na bieżąco śledzić, gdzie odbędą się protesty.

Wyszczególniono dokładne adresy, gdzie dojdzie do rozpoczęcia strajków. Oprócz polskich miast na ulice wyjdą też osoby między innymi w Londynie, Wiedniu, Cagliari, Sztokholmie i w Berlinie.

Więcej o: