Co na muchy w domu? Wystarczy moneta. Odlecą od okien błyskawicznie

Wiosną i latem wiele osób zastanawia się, jaki domowy sposób na muchy sprawi, że szybko się wyniosą. Owady te potrafią uprzykrzyć życie, a do tego chętnie goszczą w zakamarkach kuchni lub pokoi. Co na muchy w domu sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

Muchy potrafią skutecznie uprzykrzyć lato. Nie tylko irytują, gdy spędzamy czas na balkonie lub tarasie, lecz także pojawiają się w domach, skąd często trudno je wykurzyć. Istnieje jednak kilka trików na to, by zapomnieć o problemie. Jaki domowy sposób na muchy można zastosować? Jest kilka opcji.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się much z domu? Odrobina tej przyprawy sprawi, że szybko się wyniosą

Muchy są owadami, które stosunkowo łatwo odstraszyć z domu. Wszystko dlatego, że nie tolerują wielu różnych zapachów. Nie przepadają także za oślepiającymi promieniami słońca. Jak można to wykorzystać? Przygotuj domowy sprej odstraszający muchy. Wystarczy do butelki z atomizerem wlać wodę, a następnie wsypać do niej łyżkę pieprzu cayenne. Gotowym roztworem spryskaj miejsca, w których znajdują się muchy, by szybko odleciały. Taką mieszanką pokryj też okolice okien i drzwi, żeby nie wlatywały do domu. W podobny sposób możesz wykorzystać też czosnek lub miętę, a także lawendowy olejek eteryczny.

Czego nie lubią muchy? Zawieś w oknach, a nie będą problemem

Muchy nie tolerują nie tylko niektórych zapachów, lecz także nie przepadają za oślepiającymi refleksami światła. Wykorzystując tę wiedzę, Anita Birges postanowiła podzielić się na TikToku krótkim filmikiem, w którym przedstawia nietypowy trik na odstraszenie much. Sposób ten sprawi, że nie zbliżą się do domu, a jeśli już się w nim znajdą, odlecą w popłochu. Wystarczy przygotować szczelną torebkę oraz kilka monet.

Anita Birges w nagraniu na TikToku pokazała, jak przygotować domowy odstraszacz much. Do plastikowej torebki należy wlać wodę, a następnie umieścić w niej sześć srebrnych monet np. takich o nominale 1 zł. Po tym trzeba szczelnie zamknąć torebkę, a jej koniec przewiązać sznurkiem, który następnie trzeba przymocować w pobliżu okna. Możesz przygotować kilka takich odstraszaczy i umieścić ją przy każdym oknie lub drzwiach do domu, by mieć pewność, że owady nie przedostaną się do środka.

Jeśli to zadziała, zawdzięczam tej dziewczynie życie!
Na Filipinach kładziemy folię aluminiową na butelki z wodą. Ten sam efekt. Podziękujesz mi później.
Jeśli powiesisz płyty CD lub DVD na podwórku, żeby słońce się od nich odbijało, muchy będą trzymać się z daleka.
Więcej o: