Nałóż worek na śmieci na toaletę i spuść wodę. Szybko zapomnisz o irytującym problemie

Zatykająca się toaleta to problem spędzający sen z powiek wielu ludzi. Jeśli sklepowe środki i przepychaczka nie pomagają, możesz wypróbować jeszcze inny trik. Jedyne czego potrzebujesz, to plastikowy worek na śmieci.

Praktycznie każdy z nas ma toaletę, z której korzysta kilka razy dziennie. Czasem może się zdarzyć, że urządzenie się zatka, a nie mamy w domu przepychaczki lub nie spełnia ona prawidłowo swojej roli. Co w takim razie można jeszcze zrobić? Sprawdź działanie triku z workiem na śmieci. Dzięki niemu szybko pożegnasz się z problemem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Dlaczego woda w toalecie nie spływa? Uważaj, co w niej umieszczasz

Zatkana toaleta może mieć wiele przyczyn. Warto zastanowić się, jaki jest powód, by wyeliminować go w przyszłości, a także na bieżąco dbać o swobodny przepływ wody. Pamiętaj, by takie przedmioty jak pieluchy dziecięce czy podpaski wyrzucać do śmieci i pod żadnym pozorem nie umieszczać ich w toalecie. Jeśli przez przypadek znalazły się w muszli, nie spuszczaj wody, załóż rękawice ochronne i usuń je ręcznie. Jakie są inne powody zatykania się toalety?

  • za duża ilość papieru toaletowego;
  • ręczniki papierowe;
  • chusteczki nawilżające;
  • niesprawna kanalizacja;
  • koci żwirek;
  • inne rzeczy, które nie powinny się w niej znaleźć.

Jeśli zauważysz pierwsze oznaki zatykającej się toalety, warto jak najszybciej podjąć działania w celu udrożnienia przepływu.

Jak odetkać toaletę domowym sposobem? Nie potrzebujesz przepychaczki, bo wystarczy worek na śmieci

Na TikToku @maria.manji jakiś czas temu ukazało się nagranie, w którym autorka zaprezentowała ciekawy trik na odetkanie toalety. Kobieta najpierw dokładnie zakryła otwarte wieko workiem na śmieci, a później zamknęła klapę i usiadła na sedesie. Na koniec spuściła wodę. 

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów. Niektórzy pochwalili metodę zaprezentowaną na nagraniu @maria.manji, a inni podeszli do niej nieco bardziej sceptycznie.

Przyda się na kiedyś.
Po prostu użyj przepychaczki.
Świetny pomysł… zrób to i daj znać, jak poszło!
Lepiej nie próbować tego w domu.
Super funkcjonalne.

Wypróbowując tę metodę, warto jednak zachować szczególną ostrożność. Jeśli toaleta jest bardzo mocno zatkana, może dojść do wycieku z muszli, co wiąże się z dodatkowym kłopotem i sprzątaniem pomieszczenia.

Więcej o: