Włóż do szufladki na detergenty i zalej tym płynem. Smród i pleśń znikną w mgnieniu oka

Jak wyczyścić pralkę? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, nie wiedząc, że sklepowe detergenty nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Na szczęście możesz poradzić sobie z problemem, wykorzystując to, co masz już w domu. Jedyne czego potrzebujesz, to popularny produkt z kuchni.

Niektórzy uważają, że pralka nie wymaga regularnego czyszczenia, ponieważ podczas każdego prania oczyszcza się sama. Takie myślenie jest niestety błędne. Okazuje się, że regularna pielęgnacja urządzenia jest bardzo ważna, jeśli chcesz zapobiec powstawaniu pleśni i smrodu na skutek osiadania w pralce resztek detergentów. Jeśli chcesz uniknąć mozolnego szorowania, zabierz się za sprzątanie jak najszybciej. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak wyczyścić pralkę? Wykorzystaj niezawodne właściwości octu

Jeśli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, do czyszczenia urządzenia wykorzystaj ocet. Wlej do bębna pół szklanki płynu, umieść w środku ścierki i inne szmatki, których używasz na co dzień do sprzątania i włącz program na 60-90 stopni. Urządzenie będzie czyste, a materiały przy okazji zostaną zdezynfekowane. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty, dodaj do bębna około 50 g sody oczyszczonej, która pozbędzie się kamienistego osadu. Po zakończeniu cyklu należy otworzyć drzwiczki pralki, by zapach octu mógł ulotnić się z urządzenia.

Pralkę możesz też wyczyścić przy pomocy tabletek do zmywarki. Wystarczy umieścić w pustym bębnie 2-3 kapsułki bez foliowych osłonek i włączyć pralkę wybierając program o wysokiej temperaturze. Zabieg warto przeprowadzać co najmniej raz na pół roku lub gdy zobaczymy, że urządzenie w środku jest brudne.

Jak wyczyścić szufladkę na detergenty? Pomogą gąbki z kuchni i ocet

Oprócz zadbania o bęben pralki warto też na bieżąco oczyszczać szufladkę na detergenty. Ze względu na kontakt z płynami czyszczącymi szybko tworzą się tam zabrudzenia, które z czasem mogą przeobrazić się w pleśń. Jeśli z szufladki dochodzi nieprzyjemny zapach, wypróbuj prosty trik.

  1. Włóż do przegródek szufladki na detergenty dwie gąbki kuchenne.
  2. Namocz je octem i odczekaj kilkanaście minut. Polej też płynem ścianki dozownika.
  3. Wysuń szufladkę, wyszoruj ją dokładnie gąbkami i opłucz w wodzie.
  4. Poczekaj, aż pojemnik wyschnie i zamontuj go z powrotem w pralce.
Więcej o: