Proszek do pieczenia nie tylko do słodkości? O tych nietypowych zastosowaniach nie miałaś pojęcia

Proszek do pieczenia zazwyczaj używamy w kuchni, ale niewiele osób wie, że ma on także inne przydatne zastosowania. Podpowiadamy kilka nietypowych sytuacji, kiedy przyda ci się proszek do pieczenia.

Może okazać się przydatny nie tylko do wypieków. Proszek do pieczenia ma znacznie szersze zastosowanie, niżby się wydawało. Sprawdź, do czego jeszcze możesz go użyć.

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Proszek do pieczenia. Przyda się w pielęgnacji roślin i włosów

Nie każdy wie, że proszek do pieczenia przydaje się podczas walki ze szkodnikami roślin. Posyp ziemię wokół kwiatów, a pozbędziesz się ślimaków i gąsienic, a jeśli dosypiesz do niego odrobinę cukru, świetnie odstraszy mrówki i karaluchy. Innym niezwykłym zastosowaniem proszku do pieczenia jest przygotowanie… płukanki do włosów. Okazuje się, że ta substancja pomaga w przypadku przetłuszczających się kosmyków. Rozpuść łyżeczkę proszku w szklance wody, wymieszaj i nałóż na pasma. Zmyj po 15 minutach, a włosy będą odświeżone. Zabieg stosowany regularnie zapobiegnie nadmiernemu przetłuszczaniu się.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Proszek do pieczenia to sprzymierzeniec sprzątania. Idealnie czyści fugi 

Proszek do pieczenia przydaje się także podczas codziennych czynności. W jego składzie znajdziemy wodorowęglan sodu, czyli popularną sodę oczyszczoną, której cudowne właściwości czyszczące zna większość z nas. Podobnie jak w wypadku sody, proszek do pieczenia świetnie sprawdzi się w czyszczeniu fug. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1 tak, aby powstała gęsta pasta. Nakładamy ją na zabrudzenia i rozprowadzamy, następnie zostawiamy na około 10 minut. Po upływie tego czasu ściągamy pastę i przemywamy fugi wodą. Będą wyglądały jak nowe!

Więcej o: