Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? Zapomnij o malowaniu! Sięgnij po płyn za 3 zł

Jak wyczyścić brudne ściany? Jeśli zauważysz plamy z tłuszczu, czas jak najszybciej podjąć działania. Odwlekanie tego w czasie sprawi, że zabrudzenia będą coraz trudniejsze do usunięcia. Podpowiadamy, jak wyczyścić plamy z tłuszczu domowymi sposobami. Masz te produkty?

Nawet jeśli staramy się dbać o wygląd pomalowanych ścian, z czasem zauważamy na nich tłuste, nieestetyczne plamy. Dzieje się to najczęściej w kuchni. Mimo że od razu myślisz o ponownym malowaniu, które zakryje ślady, nie zawsze musisz to robić. Tłuste plamy usuniesz produktami, które możliwe, że masz już w domu. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak usunąć tłuste plamy ze ściany pomalowanej? Wystarczy woda i popularny produkt z kuchni

Dlaczego na ścianach pojawiają się brzydkie plamy? Zazwyczaj przez tłuszcz kuchenny, który szybko przenosi się na ściany i sufity. Okazuje się, że innym winowajcą jest dym papierosowy (zawiera cząsteczki tłuszczu), ale również i nieszczelne rury, czy dach. Na szczęście w niektórych przypadkach możesz pozbyć się problemu sama. 

Jednym z najprostszych sposobów na wyczyszczenie tłustych plam jest wykorzystanie wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wystarczy jedna lub dwie krople płynu wymieszane w wodzie, namoczenie delikatnej gąbeczki w roztworze i pocieranie zabrudzeń okrężnymi ruchami. Rób to delikatnie i uważaj, by nie wybarwić koloru farby. Później spłucz resztki płynu czystą ściereczką lub gąbką i gotowe.

Czym zamalować tłuste plamy? Sięgnij po produkt z łazienki

Nie wiesz, jak usunąć tłuste plamy ze ściany? Pomoże ci też... pianka do golenia. Okazuje się, że niepozorny produkt z powodzeniem usunie tego typu zabrudzenia. Wystarczy, że nałożysz go na zabrudzoną powierzchnię i odczekasz około 20 minut. Później przetrzyj ścianę mokrą szmatką, a efekt zauważysz od razu. Dlaczego to działa? Pianka pomaga w rozbiciu tłuszczu, dzięki czemu usuwa się go o wiele łatwiej. Produkt jest łagodny, dlatego nie musisz mieć większych obaw, że uszkodzisz ścianę. Mimo to zachowaj ostrożność, a plamy znikną raz-dwa.

Więcej o: