Co ile podlewać wrzosy? Wspomóż je domową mieszanką z odpadków. Rozkwitną na całą jesień

Podlewanie roślin jest bardzo ważne, jeśli chcemy, by pięknie i bujnie rosły. Nieistotne, czy uprawiasz je w doniczkach, czy w ogrodzie, każdy okaz potrzebuje do życia wody. Sprawdź, jak podlewać wrzosy i jakich błędów unikać. Dzięki temu będą piękne i zachwycą niejedno oko.

Wrzosy są roślinami, które kojarzą nam się z końcem lata i początkiem jesieni. Wszystko ze względu na termin, w którym kwitną. Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie wrzosów nie tylko w ogrodzie, ale również i w domu. Najważniejszym, na co należy zwrócić uwagę, jest częstość oraz obfitość podlewania rośliny. Jak to robić, by nie wyrządzić jej krzywdy? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak często trzeba podlewać wrzosy? Na to lepiej zwróć uwagę

Choć uprawa wrzosów w ogrodzie i w doniczce nie wydaje się ani trudna, ani skomplikowana, warto poświęcić roślinie sporo uwagi. Jeśli zauważasz, że zaczyna marnieć i usychać, a przecież często ją podlewasz, prawdopodobnie dostała zbyt dużo wody i korzenie zaczynają powoli gnić. Widząc usychający wrzos pierwszym, o czym myślimy, jest ponowne podlanie, jednak to błąd i lepiej się z tym wstrzymać. Jak podlewać wrzosy? Najlepiej robić to regularnie i wykorzystując niewielkie porcje wody. Ziemia powinna być przez cały czas lekko wilgotna i nie powinno się doprowadzić do przesuszenia korzeni. Jeśli masz wrzosy w ogrodzie, koniecznie podlewaj je, jeśli przez długi czas nie pada deszcz. Wystarczy, że wykorzystasz odstaną wodę z kranu lub deszczówkę.

Jaki nawóz do wrzosów? Wykorzystaj resztki, które wyrzucasz do śmieci

Wrzosy warto też od czasu do czasu wspomóc nawozem stymulującym wzrost. Nie każdy wie, że taką mieszankę możesz przygotować samodzielnie w domu i nie wydasz na nią wielu pieniędzy. Wszystko dlatego, że zrobisz ją z resztek, które zazwyczaj wyrzucasz do śmieci. Co będzie ci potrzebne?

W przypadku kwasolubnych wrzosów sprawdzą się fusy po zaparzonej kawie. Zmieszaj szklankę fusów z 10 l wody i odczekaj jedną godzinę. Proporcje zmniejszaj lub zwiększaj w zależności od potrzeb. Zamieszaj miksturę i podlewaj nią wrzosy mniej więcej raz w tygodniu. Jeśli nie masz czasu i ochoty na przygotowywanie płynnej mieszanki, możesz też zmieszać fusy z wierzchnią warstwą ziemi, w której rozwijają się rośliny. Dostarczysz im tym samym sporych ilości fosforu, magnezu, potasu i związków azotu.

Więcej o: