Jak wyczyścić mikrofale bez chemii? Sięgnij po produkt za 2 zł. Smród i brud znikną bez śladu

Kuchenka mikrofalowa, jak każde urządzenie w kuchni, wymaga regularnego sprzątania. Jeśli chcesz szybko i łatwo pozbyć się z niej brudu oraz resztek zaschniętego jedzenia, sięgnij po jeden popularny produkt. Zwykle używasz go do herbaty, a tym razem upora się z zabrudzeniami. Jak wyczyścić mikrofale? Podpowiadamy.

Dokładne wyczyszczenie kuchenki mikrofalowej może być prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie gdy dawno tego nie robiliśmy lub podgrzewana potrawa wykipiała i pozostawiła wiele trudnych do usunięcia plam. Niewiele osób jednak wie, że szybko oraz łatwo można sobie z tym poradzić, sięgając po naturalne środki czystości. Potrzebne składniki możesz mieć już pod ręką.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić mikrofale naturalnym sposobem? Potrzebujesz jednego składnika

Nie potrzebujesz chemicznych środków czystości, by twoja kuchenka mikrofalowa w mig zalśniła czystością. Wystarczą jedynie 4 minuty i jeden składnik, żeby błyskawicznie usunąć brud i plamy. Przede wszystkim najpierw sięgnij po miskę wypełnioną do połowy wodą. Następnie weź jedną cytrynę i wyciśnij z niej sok. Dolej go do wody, a do miski możesz włożyć skórki owocu pokrojone na mniejsze kawałki. Miskę wstaw do kuchenki mikrofalowej i włącz ją na 3 do 4 minut. 

Kiedy kuchenka mikrofalowa przestanie podgrzewać wodę z cytryną, otwórz urządzenie i poczekaj, aż nieco przestygnie. Para rozmiękczy wstępnie wszystkie zabrudzenia, a woda z cytryną posłuży jako płyn czyszczący. Gdy nieco przestygnie, zamocz w nim ściereczkę i przecieraj wnętrze mikrofali. Szybko oraz łatwo pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu, który wcześniej mógł się wydobywać z urządzenia.

Trudniejsze zabrudzenia doczyścisz domową pastą. Znikną bez śladu

Co jeśli jednak zabrudzenia w kuchence mikrofalowej są naprawdę uporczywe i woda z cytryną nie do końca sobie poradziła? Wtedy warto przygotować domową pastę czyszczącą, która rozprawi się z pozostałościami. Do miseczki wsyp sodę oczyszczoną, dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń oraz wodę. Składniki wymieszaj w takich proporcjach, żeby powstała gęsta, kremowa pasta. Gotowy produkt wcieraj gąbeczką w uporczywe przypalenia i pozostaw ją tak na 5 minut. Po tym czasie zmyj produkt, a wszystkie zabrudzenia znikną bez śladu.

Więcej o: