Wsyp łyżkę kawy na papier toaletowy. Brzmi śmiesznie? Może. Ale za to jest skuteczne

Jak odstraszyć komary? Mało kto chciałby gościć owady w swoim domu. Nie dość, że zostawiają swędzące ugryzienia, to jeszcze hałasują, latając po pokojach w nocy. Na szczęście możesz się ich pozbyć sprytnym i prostym trikiem. Przygotuj kawę, papier toaletowy i pastę do zębów, i zobacz, co się stanie.

Uciążliwe komary i inne owady mogą uprzykrzyć nawet najfajniejszy wieczór w  gronie przyjaciół i rodziny. Jeśli spędzacie czas w domu i wciąż jest ciepło, już nie będziecie musieli zamykać okien, gdy tylko zrobi się ciemno. Po prostu wsypcie kawę na papier toaletowy i postawcie go na parapecie. Na czym dokładnie polega ta metoda? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Czego boją się komary? Wsyp na papier toaletowy i połóż przy oknie

Ciekawym trikiem na zwalczenie inwazji komarów w domu jest wykorzystanie zapachu, którego owady nie znoszą. Chwyć za rolkę (może być taka, która już się kończy), posmaruj papier pastą do zębów i nasyp łyżkę kawy. Następnie zawiń rolkę, by pasta przykleiła się do reszty papieru lub kartonika i umieść przedmiot na parapecie przy otwartym oknie, przez które wlatują do środka komary. Połączenie zapachów mentolu z pasty do zębów i kawy sprawi, że żaden owad nawet się nie zbliży. Jeśli nie masz w domu kawy, możesz zastąpić ją cynamonem. Zapachu tej przyprawy komary również nie znoszą. Wszystko ze względu na związek chemiczny — eugenol, który naturalnie w niej występuje, a który często stosuje się w środkach chemicznych na komary.

Co odstrasza komary w nocy? Wykorzystaj cynamon

Cynamon możesz też wykorzystać w nieco innej formie. Jeśli chcesz odstraszyć komary i zapobiec ich pojawieniu się w mieszkaniu, rozpuść 1 łyżeczkę przyprawy w 1 szklance wody. Zamieszaj płyn i przelej go do butelki z atomizerem, na którym wcześniej wyłożysz gazę. Później wystarczy, że zamkniesz buteleczkę, wstrząśniesz zawartością i spryskasz ramy okienne i futryny. Szybko się okaże, że komary nie wlatują już do mieszkania w tak dużych ilościach, jak wcześniej.

Więcej o: