Przyklej wkładkę w szafie. Brzmi śmiesznie? Też tak myślałam, a teraz robię to non stop

Każdy chciałby, by wnętrze szafy i ubrania wydzielały intensywny, przyjemny zapach. Niestety nie zawsze tak się dzieje, ale możesz to łatwo zmienić. Postaw na domowe triki zapachowe, a szybko osiągniesz sukces. Jaki najlepszy zapach do szafy? Podpowiadamy.

Ubrania, które leżą w szafie przez długi czas, po wyjęciu mogą nieładnie pachnieć. Jeśli chcesz utrzymać przyjemny zapach na długo, nie musisz inwestować w specjalistyczne środki. Wystarczy nieco inwencji twórczej i... wkładka higieniczna lub podpaska. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspresowy sposób na składanie koszul w dwóch wersjach

Co włożyć do szafy, żeby pachniało? Przyklej we wnętrzu wkładkę

Dzięki prostemu trikowi zapewnisz ubraniom w szafie piękny zapach nawet na wiele tygodni. Wystarczy, że nasączysz wkładkę higieniczną lub podpaskę kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego, a następnie przekroisz lub przetniesz ją na kilka części i przykleisz w środku mebla. Jeśli nie masz olejków, równie dobrze sprawdzą się pięknie pachnące perfumy. Pamiętaj jedynie o tym, by podpaskę i zapach wymieniać na nowe co jakiś czas, gdy cały aromat się ulotni. Dzięki temu więcej nie będziesz musiała się martwić brzydkim zapachem ubrań po wyjęciu z szafy.

Jak samemu zrobić zapach do szafy? To prostsze niż myślisz

Oprócz triku z wkładką i olejkiem eterycznym możesz postawić też na inne domowe metody odświeżające zapach w szafie. Co warto wybrać? Proste, tanie i ekologiczne metody są najlepsze.

  1. Zapach ziół i płatków kwiatów. Zbierz ulubione rośliny, które wydzielają przyjemny zapach i ususz je. Następnie przełóż wszystko do bawełnianego lub lnianego woreczka i powieś w szafie. Oprócz charakterystycznych płatków róż możesz też postawić na przykład na goździki lub miętę.
  2. Herbata. Weź kilka woreczków z intensywnie pachnącą herbatą, której zapach jest dla ciebie przyjemny i porozkładaj je w szafie. Możesz też powkładać torebki do kieszeni ubrań, dzięki czemu przez długi czas będzie wydzielał się przyjemny zapach.
Więcej o: