Powszechny błąd w czasie pielęgnacji pięt. Efekt? Problem tylko narasta

Popękane i suche pięty to powszechny problem. Jednak ścieranie naskórka pumeksem nie jest dobrym pomysłem. Mamy dla was znacznie lepsze sposoby, które sprawdzą się w czasie pielęgnacji pięt.

Gdy mamy problem z suchą i pękającą skórą na piętach, bardzo często chcemy pozbyć się go ścierając naskórek pumeksem. Okazuje się jednak, że to błąd. Podolodzy ostrzegają, że zazwyczaj to tylko pogarsza sprawę. Użycie pumeksu sprawia, że skóra reaguje obronnie. Przez to wytwarza się więcej zrogowaciałego naskórka. Co więc możemy zrobić, jeśli chcemy zadbać o nasze pięty? Oto trzy proste metody, które w wielu przypadkach okazują się skuteczne.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje stylizacje:

Tania maść z apteki

Maść z witaminą A może być bardzo pomocna w przypadku pękającej i suchej skóry pięt. W takich przypadkach stosujemy ją jako treściwy krem do stóp na noc. Warto więc włączyć ten produkt do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Maść z witaminą A kupimy w każdej aptece. Jej cena nie przekracza zazwyczaj 10 złotych.

Soda oczyszczona 

Warto raz na jakiś czas wykonać także zabieg z sodą oczyszczoną w roli głównej. Proszek ten świetnie usuwa zrogowaciały naskórek. Do miski wlej ciepłą wodę. Następnie dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej. Dokładnie wymieszaj. Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez około 15 minut. Delikatnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt.

Mleczna kąpiel

Mleko to źródło białek, witamin oraz składników mineralnych. Jego właściwości warto wykorzystać także w trakcie pielęgnacji pięt. Dzięki prostemu zabiegowi pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka. Poza tym twoje pięty będą gładsze i bardziej miękkie. Jak przygotować taką mleczną kąpiel? Podgrzej cztery szklanki mleka i przelej je do miski. Stopy mocz przez około 5 minut. Na zakończenie zabiegu umyj je ciepłą wodą, dokładnie osusz ręcznikiem i użyj ulubionego kremu nawilżającego. 

Więcej o: