Bezpieczny sposób na wybielanie zębów w domu? Wystarczy jeden składnik i kilka minut dziennie

Śnieżnobiały uśmiech to dla wielu marzenie. Zabiegi w gabinetach bywają kosztowne, coraz częściej sięgamy więc po różne sposoby. Czy wybielanie zębów w domu jest skuteczne? Oto jak to zrobić.

Wśród domowych sposobów na wybielanie zębów w domu prym wiodą soda oczyszczona czy cytryna. Nie są to jednak metody w zupełności bezpieczne. Stomatolodzy odradzają mycie zębów solą, mieszanką sody oczyszczonej i wody utlenionej czy wcieranie w zęby soku z cytryny. - Długotrwały kontakt zębów z cytryną może doprowadzić do osłabienia szkliwa, zęby staną się wtedy podatne na próchnicę - tłumaczy na łamach Onetu stomatolożka dr Iwona Gnach-Olejniczak.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Wybielanie zębów w domu. Czy to bezpieczne?

Czy wybielanie zębów w domu jest w ogóle możliwe? Pierwszym krokiem powinna być oczywiście wizyta u stomatologa. Tylko on będzie w stanie ocenić stan szkliwa, doradzi też sposoby, które go nie zniszczą. Zabieg oczyszczania z kamienia nazębnego w gabinecie raz na rok można wykonać całkowicie za darmo, jest on bowiem finansowany przez NFZ. Gdy upewnisz się, że masz zdrowe zęby, możesz sięgnąć po domowe sposoby. Pamiętaj też, by regularnie szczotkować zęby, stosować nić dentystyczną, unikaj także kawy, mocnej herbaty i czerwonego wina, które barwią szkliwo.

Wybielanie zębów domowym sposobem. Wcieraj codziennie rano, a nie pożałujesz

Jak wybielić zęby domowym sposobem? Jednym z bezpiecznych i nieszkodliwych sposobów jest płukanie ust olejem. Najlepiej sprawdzi się olej kokosowy. Jak to zrobić? Wlej do ust łyżkę i przez kilka minut wcieraj w zęby. Po wszystkim dokładnie wyszczotkuj jamę ustną. Zabieg powtarzaj codziennie rano. Pierwsze efekty możesz zauważyć już po pierwszym miesiącu. Wybielanie zębów w domu możesz też przeprowadzić przy pomocy węgla aktywnego. Najbezpieczniej sięgnąć po specjalną pastę. Jeśli wybierasz kapsułki z proszkiem, zęby szczotkuj tym sposobem nie częściej niż raz na 4 dni. Proszek możesz wymieszać z odrobiną oleju kokosowego lub zwykłą pastą. Jeśli masz nadwrażliwe zęby lub poczujesz dyskomfort po pierwszym zastosowaniu, nie powtarzaj zabiegu.

Więcej o: