Mega objętość włosów w 2 krokach. Nowy plan pielęgnacji, który nie obciąża włosów

Włosy pozbawione objętości wymagają wyjątkowej pielęgnacji, która ich dodatkowo nie obciąży. Są z reguły bardzo delikatne i szybciej się niszczą. Poznaj nowy plan pielęgnacji dla włosów o każdej porowatości, który w dwóch krokach dostarcza im niezbędnych składników odżywczych bez obciążania i "przyklapu". Wypróbuj też proste, domowe patenty na zwiększenie objętości włosów.

Włosy oklapnięte, pozbawione objętości to często też cienkie włosy. Im włos jest cieńszy, tym mniej posiada łusek i zbudowany jest z mniejszej ilości keratyny. Pasma takie są bardziej podatne na kruszenie, rozdwajanie, puszenie i plątanie. Oklapnięte są też z reguły włosy szybko przetłuszczające się. Istnieje jednak kilka czynników sprawiających, że nawet grube i gęste włosy tracą objętość.

 Dlaczego włosy tracą objętość?

 •  Niewłaściwa pielęgnacja – wszystkim włosom nie służy nadmierne obciążanie ich kosmetykami bez spłukiwania, niedokładne spłukiwanie szamponu i odżywki. Zbyt rzadkie mycie czy mycie włosów gorącą wodą to także częste przyczyny utraty objętości włosów.
 •  Niewłaściwe zabiegi stylizacyjne – nieumiejętne stosowanie kosmetyków do stylizacji, zbyt częste prostowanie i używanie lokówki, suszenie gorącym powietrzem doprowadza do łamliwości włosów, a co za tym idzie do utraty ich objętości.
 • Niewłaściwa dieta – brak witamin i składników mineralnych, które są ważne dla właściwego wzrostu i kondycji włosów, to częsta przyczyna ich osłabienia i utraty objętości.
 • Promienie słoneczne – słońce przesusza włosy, co doprowadza do ich łamliwości i nadmiernego wypadania. Włosy, tak jak skórę, należy chronić przed słońcem.

Reverse Hair Washing od OnlyBio - pielęgnacja, która nie obciąża włosów

Właściwa pielęgnacja włosów pozbawionych objętości sprawi, że wizualnie staną się one bardziej uniesione u nasady. Cienkie włosy z tendencją do przyklapnięcia lubią delikatne mycie. Najkorzystniej myć je szamponami dodającymi objętości i zapobiegającymi przetłuszczaniu się skóry głowy. Świetnie sprawdzi się tutaj metoda OMO lub odwróconego mycia włosów, dzięki której odpowiednim szamponem można unieść włosy u nasady i jednocześnie odżywką ochronić ich delikatne końcówki. Z pomocą przychodzi Reverse Hair Washing, nowa seria produktów od marki OnlyBio przeznaczona do świadomej pielęgnacji włosów, które nie mają objętości.

Wystarczą 2 kroki, czyli zastosowanie 2 produktów z serii Reverse Hair Washing przy myciu, by zapewnić włosom komplet niezbędnych składników odżywczych bez obciążania i "przyklapu". Plan dla włosów pozbawionych objętości zakłada odwróconą kolejność stosowania kosmetyków - najpierw należy użyć odżywki o intensywnej, bogatej, ale nie obciążającej formule, która zabezpieczy delikatne włosy, a potem szamponu.

Krok 1: Na mokre, odciśnięte z nadmiaru wody włosy nałóż odżywkę, która nawilży włosy, nie pozbawiając ich gładkości i nie powodując obciążenia włosów. Odżywki dostępne w serii Reverse Hair Washing to:

 • Odżywka proteinowa mająca silne działanie naprawcze (200 ml).
 • Odżywka humektantowa o bogatej formule nawilżającej. Dodatek aloesu i alg dostarczy włosom nawilżenia i dodaje im blasku (200 ml).

materiał promocyjny

Krok 2: Bez spłukiwania odżywki, nałóż szampon na czubek głowy. Pamiętaj, że myjemy tylko skórę głowy i włosy u nasady. Przy częstym myciu włosów nie ma potrzeby intensywnego ich oczyszczania na całej długości. Pozwól spłukiwanemu szamponowi oczyścić je delikatnie i bez pocierania. Szampony dostępne w serii Reverse Hair Washing to:

 • Szampon delikatny posiadający formułę opartą na łagodnych surfaktantach -idealny do codziennego mycia. Doda objętości i odświeży (400 ml).
 • Szampon mocny - dla osób, które oczekują od szamponu porządnego oczyszczenia, baz ich uszkadzania. Ziemia okrzemkowa poradzi sobie z przetłuszczającym się skalpem (400 ml).

materiał promocyjny

Przy codziennym myciu można stosować schemat: mocny szampon 2 x w tygodniu, delikatny szampon 5 x w tygodniu w pozostałe dni. Na sam koniec po myciu warto jeszcze użyć odżywki w sprayu z tej samej serii, która ma lekką, emolientowo-silikonową formułę. Nie obciąży ona włosów, ale domknie ich łuskę i optymalnie je wygładzi.

Wszystkie produkty z serii Reverse Hair Washing są naturalne i wegańskie, poza tym, jak wszystkie kosmetyki tej marki, pięknie, smakowicie pachną.  Produkty z serii Reverse Hair Washing dostępne są od 21 kwietnia w sieci sklepów Rossmann i w sklepie onlybio.life. Więcej  informacji o metodzie  Reverse  Washing znajdziesz na: onlybio.life.

Tego nie rób jeśli masz przyklapnięte włosy

Błędy popełniane w codziennej pielęgnacji i stylizacji mogą dodatkowo pozbawić włosów objętości. Tego nie rób, jeśli chcesz cieszyć się bujną fryzurą.

 • Częste używanie gumki do włosów – ciasne związywanie włosów gumką sprawia, że kosmyki stają się łamliwe w miejscu, w którym są związane.
 • Drapanie skóry głowy – drapanie skóry głowy powoduje mechaniczne uszkodzenia włosów i w efekcie przyczynia się do ich wypadania i łamliwości.
 • Intensywne rozjaśnianie, dekoloryzacja, farbowanie - często wykonywane zabiegi tego typu osłabiają cienkie, a także pozbawione objętości włosy.

Dodatkowe patenty na zwiększenie objętości włosów

Warto też stosować te proste patenty na zwiększenie objętości włosów.

 •  Odpowiednie strzyżenie - najprostszą metodą na podniesienie włosów u nasady jest ich odpowiednie strzyżenie. Profesjonalnie wykonane cięcie sprawi, że włosy będą układały się same, a nierówna struktura fryzury optycznie doda im objętości.
 • Suszenie włosów z głową w dół - prosty i jednocześnie efektywny sposób na dodanie objętości cienkim włosom to suszenie ich z opuszczoną głową lub kierowanie gorącego powietrza suszarki od karku w kierunku czubka głowy.
 • Modelowanie na szczotce - po podsuszeniu włosów z głową do dołu można je dosuszyć, modelując na okrągłej szczotce. W ten sposób da się wyczarować fryzurę o większej objętości.
 • Odwrócony przedziałek - ekspresowy i skuteczny sposób na szybkie zwiększenie objętości to przeniesienie przedziałka na inną stronę. Włosy zazwyczaj lubią układać się w jednej pozycji. Jeśli ją zmienimy nie będą przyklapnięte.
 • Zwiększenie ilości białka w diecie - włosy są zbudowane z białka zwanego keratyną, a więc spożywanie białka jest niezbędne do wzrostu zdrowych i mocnych włosów. Aby wspomóc cienkie, przyklapnięte włosy, zadbaj o to, by w twojej diecie znalazło się dużo pokarmów bogatych w białko.

Nawet włosy pozbawione objętości, łamliwe, przyklapnięte będą wyglądać pięknie dzięki odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki, dobry plan działania i konsekwencja. Zastosuj nasze wskazówki, a będziesz się cieszyć zdrowymi, lśniącymi włosami.

materiał promocyjny

Materiał promocyjny marki OnlyBio.