Chronią przed deszczem i chłodem, a do tego są super modne. Czym jest miejski outdoor?

Wybierając kurtkę na jesień i zimę, warto postawić na jakość. W tym przypadku doskonale sprawdza się prosta zasada, czyli kup raz a dobrze. Pozwala ona zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale także i miejsca w szafie. Nie potrzebujemy bowiem kilku kurtek, wystarczy nam jedna, ale modna i ciepła. Gdzie szukać takich modeli? Najlepiej w ofercie outdoorowych marek. Regatta, firma z ponad 40-letnią tradycją, tworzy produkty wytrzymałe, których podstawowym zadaniem jest ochrona przed wiatrem, chłodem i deszczem.

Jeszcze do niedawna trudno było pogodzić sezonowe trendy z wygodą i komfortem, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy niezwykle istotne jest to, aby kurtka chroniła przed niekorzystną aurą. Rozwiązaniem było zwykle pewne ustępstwo i pogodzenie się z tym, że idealnie nie będzie. Na szczęście czasy te mamy już za sobą. Współczesna moda nie lubi kompromisów, czego najlepszym przykładem jest outdoor, czyli jeden z najsilniejszych trendów tego sezonu. Większość z nas łączy to pojęcie, zresztą całkiem słusznie, z górskimi wędrówkami czy pieszymi wycieczkami. W tym przypadku odzież outdoorowa ma być odpowiedzią na trudne i zmieniające się warunki atmosferyczne. Ma chronić przed niskimi temperaturami, opadami, a do tego być stosunkowo lekka i komfortowa w noszeniu.

W tym roku outdoor z hukiem wszedł jednak także do miast. W końcu tam też zaskoczyć nas może deszcz, śnieg czy mróz. Miejski outdoor rządzi się jednak swoimi prawami i są one nieco inne od tych, które panują na szlaku. Jak więc nosić outdoor w mieście?

Materiał promocyjny

Dlaczego pokochaliśmy outdoor?

Na masową skalę outdoor zaczął pojawiać się w miastach wraz z początkiem pandemii, gdy wiele osób zrezygnowało z obcisłych spodni czy nie do końca ciepłych płaszczy na rzecz wygody. Podobnie postąpiły duże marki i najbardziej wpływowi projektanci, którzy zaczęli lansować niezobowiązującą i komfortową odzież. Jak można się domyślić, trend ten szybko zyskał na popularności i doczekał się nawet specjalnego określenia. Gorpcore to estetyka, która ma sprawiać wrażenie niewystylizowanej, a jej główną bazą jest outdoorowa odzież, która nie krępuje ruchów. Głównie chodzi o sportowe kurtki oraz inną odzież funkcyjną, którą większość z nas znała dotychczas właśnie z obozów survivalowych czy wycieczek. Pozycję outdooru dodatkowo umocniła generacja Z, dla której komfort oraz wygoda jest równie ważna, co sezonowe trendy. Jeżeli więc jedno łączy się z drugim, mamy sytuację idealną.

Materiał promocyjna

Odzież, która zachęca do aktywności fizycznej

Moda to jedno, jednak warto pamiętać, że outdoorowa estetyka ma jeszcze jedną zaletę. Dobre i ciepłe ubrania zachęcają do codziennej aktywności fizycznej, nawet w mieście. Pozwalają na krótki spacer, rezygnację z auta czy wybór tradycyjnych schodów zamiast ruchomych. To poprawia nie tylko kondycję, ale i nastrój. Odpowiednia stylizacja sprawia, że możemy dobrze wykorzystać każdy moment, gdy jesteśmy na zewnątrz. Kiepska pogoda nie powinna nas w żaden sposób ograniczać.

Materiał promocyjny

Stylowe kurtki do zadań specjalnych

Kompletując outdoorowy zestaw, warto postawić na specjalistów w swojej dziedzinie. Marka Regatta to aż 40 lat doświadczenia w tworzeniu odzieży na każde warunki pogodowe. Także te najtrudniejsze, czyli deszcz, śnieg, wiatr czy niskie temperatury. Wszystko za sprawą rewolucyjnych membranowych tkanin, które oddychają i szczelnie chronią przed deszczem, oraz syntetycznego ocieplenia gwarantującego odpowiednią temperaturę nawet po wypraniu kurtki. Na uwagę zasługują także nowoczesne technologie. Przykłady? Kurtka Voltera wyposażona jest w podgrzewany panel na plecach, który działa przy pomocy dowolnego power banku. To dodatkowe źródło ciepła, przydatne zwłaszcza wtedy, gdy przez dłuższy czas pozostajemy bez ruchu, np. czekając na autobus czy tramwaj.

materiał promocyjny

Z kolei Lellani to klasyczna kurtka, której zewnętrzna tkanina z membraną Isotex 5000 zapewnia oddychalność i pełną ochronę przed deszczem. Do tego wszystkiego dochodzi modowy charakter marki Regatta. Kurtki wyróżniają wyraziste kolory, modne pikowania i charakterystyczne dodatki. Dzięki temu odzież wierzchnia może być doskonałą bazą do wielu stylizacji, zarówno tych miejskich, jak i sportowych.

Materiał promocyjny marki Regatta.