Styl francuski jest teraz bardzo modny. Jakie fryzury uwielbiają Francuzki?

Francuzki uwielbiają swobodny i naturalny styl. To dotyczy nie tylko makijażu i mody, ale także fryzur. Poznajcie najciekawsze cięcia w stylu francuskim.

Kobiety z różnych stron świata fascynują się francuskim stylem. Co go wyróżnia? Którymi fryzurami warto się zainspirować? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Jak prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Styl francuski - co go wyróżnia?

Francuski słyną z pięknych i zadbanych włosów. Rzadko je farbują, nie używają prostownicy i lokówki, stawiają na dobrą i sprawdzoną pielęgnację. Dzięki temu ich fryzury są zazwyczaj bardzo naturalne i swobodne, a przy okazji stylowe. 

 

Styl francuski - modne i klasyczne fryzury

Fryzura, którą od lat lansują liczne francuskie gwiazdy i influencerki, to długie włosy z grzywką. Warto jednak zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół. Francuski unikają prostych i geometrycznych grzywek. Stawiają raczej na nieco postrzępione cięcia, które harmonijnie łączą się z włosami. Taką nonszalancką stylizację od lat lansują m.in. Louise Follain i Emily Labowe. 

Chcesz poznać tajniki francuskiego makijażu? Przeczytaj nasz artykuł:

Fryzura styl francuski: klasyczny bob

Francuski uwielbiają krótkie cięcia. Co ciekawe, jedną z prekursorek krótkich fryzur u kobiet była właśnie Coco Chanel. Słynna francuska projektantka udowodniła, że w takim wydaniu można prezentować się niezwykle stylowo i kobieco.

Jedną z najbardziej popularnych krótkich fryzur wśród Francuzek jest klasyczny bob. Jednak podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji warto zrezygnować z geometrycznych grzywek, które często dodają stylizacji ciężkości. 

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: