Trzy ulubione fryzury Francuzek. Styl francuski wyróżnia naturalność i swoboda

Styl francuski fascynuje kobiety na całym świecie. Jednym z jego ważnych elementów są piękne i zadbane włosy. Jakie fryzury noszą Francuzki? Oto ich ulubione cięcia.

Włosy w stylu francuskim kojarzą się przede wszystkim ze swobodą i naturalnością. Francuzki rzadko je farbują, nie używają lokówek i prostownic. Poza tym stawiają na dobrą pielęgnację swoich pasm. 

Zobacz wideo Francuskie usta na trzy różne sposoby:

Styl francuski włosy: french bob

French bob (francuski bob) to fryzura, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością na Instagramie i Pintereście. Co ciekawe, wiele lat temu takie cięcie nosiła m.in. główna bohaterka filmu "Amelia", którą zagrała Audrey Tautou. 

W tym przypadku włosy sięgają linii brody (zdarza się jednak, że czasami jest to linia ucha). Do tego dochodzi gęsta i prosta grzywka, która zazwyczaj sięga brwi. Więcej na temat tego modnego cięcia dowiesz się z naszego artykułu:

Jeśli jednak nie lubisz grzywek, postaw na klasycznego boba. Ta fryzura także cieszy się sporą popularnością wśród Francuzek. Jest nie tylko stylowa i kobieca, ale także wygodna i praktyczna. 

Włosy w stylu francuskim

Mimo że Francuzki uwielbiają krótkie cięcia, wiele z nich jest wierna długim włosom z grzywką. Taką nonszalancką fryzurę od lat lansują m.in. Emily Labowe oraz Louise Follain.

 

W tym przypadku warto jedna zwrócić uwagę na pewien istotny grzywek. Francuzki, które decydują się na takie długie włosy, unikają raczej geometrycznych i prostych grzywek. Znacznie lepiej sprawdzają się harmonijnie łączące się w pasmami nieco postrzępione cięcia. 

Przeczytaj także:

Więcej o: