Front blond - modna koloryzacja włosów na sezon lato 2020. Na czym polega?

Front blond to ostatnio jeden z największych hitów wśród koloryzacji włosów. Taki prosty zabieg daje świetne efekty: dzięki niemu przede wszystkim cera wygląda zdrowiej i bardziej promiennie.

Front blond to supermodna koloryzacja włosów, idealna na obecny sezon, czyli lato 2020. Jest bardzo subtelna i naturalna, ale dzięki niej twarz wygląda bardziej zdrowo i promiennie. Na czym polega koloryzacja włosów front blond? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Julia Wieniawa pokazała, jakby wyglądała jako blondynka:

Front blond - co to? Na czym polega taka modna koloryzacja włosów?

Front blond to rodzaj koloryzacji włosów. Co ważne, bardzo modnej i idealnej na lato 2020. Na czym polega? Na delikatnym muśnięciu pasemek przy twarzy jaśniejszym odcieniem blondu. Jest to koloryzacja bardzo twarzowa, do tego subtelna i naturalna.

Takie jasne refleksy sprawiają, że cera wygląda zdrowiej i bardziej promiennie. Ważne jest przy tym jednak, aby po pierwsze pasemka nie były dużo jaśniejsze od reszty włosów. Po drugie zaś, muszą być bardzo cienkie i nieregularne. 

 

Dlaczego blond włosy stają się żółte?

Blond włosy w odcieniu chłodnym niestety mają to do siebie, że z czasem żółkną. Dlaczego tak się dzieje? Niebieski barwnik odpowiada za nadanie włosom chłodnych odcieni. Jest dużo mniejszą cząstką niż inne odcienie, jak np. używany przy farbowaniu na blond pigment żółty. Ten drugi jest zdecydowanie większą cząstką. Dlatego też niebieski dużo szybciej i łatwiej ulega wypłukiwaniu z powierzchni włosów.

Rozjaśnianie włosów mocno ingeruje w ich strukturę i przesusza je. Takie suche i zniszczone kosmyki charakteryzują się wysoką porowatością, przez co niebieski pigment dużo szybciej i łatwiej wypłukuje się, zostawiając tym samym w większości żółty kolor. Zatem im bardziej wysuszone i zniszczone włosy, tym szybciej wypłukuje się ten cenny niebieski pigment.

Jak utrzymać chłodny blond?

Podstawą w pielęgnacji takich włosów są fioletowe szampony, odżywki oraz płukanki. Wybór jest naprawdę duży. Ich podstawowym celem jest zapobieganie żółknięciu włosów. Tutaj należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu takich fioletowych kosmetyków do włosów blond. Warto również mieć świadomość, że niestety, ale powodują one wysuszanie włosów.

Możesz sobie sama zrobić taką maseczkę w domu, która zapewni ci chłodny odcień blond włosów. Wystarczy, że do zwykłej nawilżającej maski do włosów dodasz kilka kropli gencjany. Taką mieszankę nałóż na włosy na minimum 15 minut. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością gencjany.

Więcej o: