Odmładzające i modne fryzury dla 60-latek. Są stylowe, odejmą ci lat i dodadzą promiennego wyglądu

Odmładzające i modne fryzury dla 60-latek to przede wszystkim krótkie włosy. Są to: bob (ewentualnie jego przedłużona odmiana, czyli collarbone bob) oraz pixie cut. Jak wyglądają takie modne fryzury, które optycznie odejmują lat? Odpowiedź w naszym tekście.

Odmładzające fryzury dla 60-latek to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. Długie pasma są piękne i bardzo kobiece, niestety nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ postarzają. Krótkie włosy zaś są naprawdę stylowe, a przede wszystkim optycznie odejmują lat i dodają młodszego, bardziej promiennego wyglądu. 

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura, czyli koczek. Jest idealna na wakacje:

Odmładzające fryzury dla 60-latek - krótkie fryzury

Skończyłaś 60 lat i boisz się, że teraz jesteś skazana na nudną i smutną fryzurę? Nic bardziej mylnego! Nie wiesz, jak się czesać, żeby się dodatkowo nie postarzać i nie dodawać sobie lat, tylko wręcz przeciwnie - odejmować i wyglądać młodziej? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie modnych i odmładzających fryzur dla 60-latek. W nich będziesz wyglądać pięknie, bardzo stylowo i z klasą, a przede wszystkim kilka lat młodziej.

Warto wiedzieć, że włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe, a także podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Odmładzające fryzury dla 60-latek - bob lub collarbone bob (inaczej lob lub long bob)

Bob to bardzo popularna i przede wszystkim uniwersalna fryzura, która pasuje kobietom w każdym wieku. Włosy sięgające linii brody (z grzywką lub bez) są stylowe, kobiece, do tego łatwo się układają i w dodatku nie wymagają skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Fryzura na tzw. boba pasuje praktycznie każdemu i nie wychodzi z mody - jest ponadczasową klasyką. W dodatku jest też bezpiecznym rozwiązaniem. Taka fryzura do włosów krótkich będzie idealna dla kobiet w wieku 60 lat, ponieważ optycznie odmładza.

Bob może występować w kilku wersjach:

  1. klasyczny bob: może mieć dodatkowo grzywkę,
  2. bob chiński: wszystkie włosy są ścięte do jednej długości, a sięgają delikatnie poniżej linii szczęki,
  3. bob z lat 60.: włosy są ścięte do jednej długości i sięgają powyżej linii szczęki.

Szukasz odmładzającej fryzury? Możesz też ewentualnie postawić nowszą wersję klasyki, czyli na fryzurę collarbone bob (zwaną często lob lub long bob). Jest to bob tylko w nieco przedłużonej wersji, w której włosy sięgają do obojczyków. Jeśli są dobrze obcięte, same układają się bez większych problemów.

Odmładzające fryzury dla 60-latek - pixie cut

Odmładzająca fryzura to również pixie cut. Taka stylizacja włosów regularnie wraca do łask. Nic dziwnego! Jest nie tylko stylowa, ale również optycznie odejmuje lat. Fryzura pixie cut to odważne i radykalne cięcie, w którym włosy są bardzo krótkie. Wbrew pozorom takie obcięcie jest bardzo kobiece, stylowe, a do tego niezwykle praktyczne i łatwe w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień. No i przede wszystkim odmładza! 

Pixie cut to fryzura, w której włosy są bardzo krótkie. Cięcie jest jednak przy tym delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura jest bardzo lekka, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Więcej o: