3 triki na ekstra objętość. Sprawdź, jak optycznie zagęścić i odbić włosy u nasady

Każda kobieta, której natura nie obdarzyła gęstymi i pełnymi objętości włosami, pragnie optycznie zagęścić swoje cienkie pasma. Chcesz optycznie pogrubić włosy, żeby wydawały się gęstsze i zyskały objętość? To łatwiejsze niż myślisz! Oto trzy kroki, które warto zastosować.
Zobacz wideo Przesuszone i elektryzujące się włosy? Zaradzi temu olejowanie

Jak dodać objętości włosom? Wykonuj peeling skóry głowy

Peeling ciała czy twarzy to zabiegi doskonale znane i stosowane niemal przez wszystkich. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że należy również regularnie wykonywać peeling skóry głowy. Jest to niezwykle istotne, by zachować skórę głowy i włosy w dobrej kondycji. Czysta skóra głowy jest elastyczna, miękka i pracująca. Dobrze ukrwione mieszki włosowe podnoszą kosmyki u nasady, naturalnie nadając im objętości. Peeling skóry głowy ma za zadanie przede wszystkim usunąć martwy naskórek, jednak test to też rozwiązanie dla osób z problemem wypadania włosów, przerzedzenia czy zmagających się z łupieżem.

Jak dodać włosom objętości? Sięgnij po suchy szampon

Chcesz ekspresowo nadać włosom dużą objętość? Z pomocą przyjdzie suchy szampon. Spryskanie włosów suchym szamponem pomaga odbić je od nasady. Jeśli zależy ci na naprawdę sporej objętości, spryskaj pasmo po pasmie zaczynając od nasady i przeczesz włosy ręką układając włosy tak jak lubisz. Świetną opcją będzie również nowość na rynku, czyli suchy szampon w piance. Produkt o tej formule rozprowadza się na włosach tak samo jak klasyczną piankę, jednak suchy szampon nie skleja pasm i daje znacznie naturalniejszy efekt.

Jak optycznie zagęścić włosy? Postaw na odpowiednie cięcie

Kluczem do optycznego zagęszczenia i zwiększenia objętości włosów jest również odpowiednie cięcie. Jesteś posiadaczką cienkich kosmyków? Postaw na ponadczasowe cięcie typu bob, które w nadchodzących sezonach będzie absolutnym hitem. To cięcie pozwoli ci zapomnieć czym są oklapnięte kosmyki. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, postaw na nieco asymetryczną linię cięcia, w której włosy są dłuższe z przodu i krótsze z tyłu - to doda im objętości. Pamiętaj jednak, by włosy sięgały maksymalnie linii ramion.

Więcej o: