Krótkie fryzury to najgorętszy trend tego sezonu. Komu pasuje takie cięcie?

Krótkie fryzury stały się hitem. Pora pożegnać się ze stereotypem, że krótkie włosy nie wyglądają kobieco. Odpowiednio dobrane do typu urody krótkie cięcie odejmuje lat i dodaje uroku. Komu pasuje ta modna fryzura? Odpowiadamy!

Jeśli krótka fryzura kojarzy ci się z obcięciem włosów "na jeża" to bardzo się mylisz. Teraz wybierać można spośród wielu trendów fryzjerskich i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na odważne, krótkie cięcie decyduje się coraz więcej kobiet. Komu pasują krótkie włosy? Jaką fryzurę wybrać? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Pixie cut i pixie bob to najmodniejsze krótkie fryzury tego sezonu. Jak wyglądają? 

Pixie cut to propozycja dla odważnych kobiet. To fryzura z mocno wycieniowanymi kosmykami, które z tyłu i po bokach są krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe. Wbrew pozorom ta fryzura jest bardzo stylowa i kobieca. Dodaje pazura! Dużą jej zaletą jest fakt, że nie wymaga czasochłonnej stylizacji, a wygląda naprawdę świetnie.

 

Pixie bob to połączenie pixie cut i boba. Również wygląda lekko drapieżnie, ale włosy pozostają nieco dłuższe. Sprawdza się właściwie przy każdym rodzaju włosów. To genialne cięcie, jeżeli chcesz optycznie zwiększyć ich objętość.

 

Produkty do włosów top 5

Komu pasuje pixie bob i pixie cut? 

Wbrew pozorom obie te fryzury mogą mieć kilka wariantów długości. Ważne, aby fryzjer odpowiednio dobrał cięcie do kształtu twojej twarzy

Na pixie cut i pixie cut mogą zdecydować się panie o regularnych rysach i w miarę długiej szyi. Te fryzury mocno podkreślają kształt twarzy i wysmuklają rysy. Młodym kobietom dodają dziewczęcości, a dojrzałym pazura i elegancji. Z pixie powinny zrezygnować otyłe panie - takie cięcia zaburzają proporcje sylwetki i podkreślają mankamenty urody. Doskonałą propozycją dla otyłych pań będzie long bob. 

Long bob wysmukli rysy twarzy i doda elegancji

Long bob pasuje każdej kobiecie bez względu na wiek i kształt twarzy. Long bob pięknie wysmukla rysy twarzy, dlatego szczególnie polecany jest panią o okrągłej buzi. Cięcie do obojczyków świetnie wysmukli sylwetkę i sprawi, że będziesz wyglądała szczuplej. 

 

TOP produkty do pielęgnacji

Więcej o: