Ten trend skutecznie zastąpi konturowanie twarzy. Wyszczupla twarz, podkreśla rysy i zakrywa wysokie czoło

Modelowanie twarzy za pomocą kosmetyków powoli ustępuje miejsca nowemu trendowi. O co chodzi? O konturowanie włosów, które skutecznie wyszczupli naszą twarz, podkreślając jej atuty, równocześnie zakrywając jej mankamenty.

 Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Konturowanie twarzy za pomocą kosmetyków przez lata było najgorętszym trendem w świecie beauty, pozwalającym na wyszczuplenie twarzy i ukrycie jej mankamentów. Teraz jednak stawiamy przede wszystkim na naturalność, rezygnując z tony kosmetyków, które teraz skutecznie zastąpił nam nowy trend fryzjerski. Na czym polega konturowanie włosów, które pokochały miliony kobiet na całym świecie?

Zobacz wideo

Konturowanie włosów to nowy trend w koloryzacji, który tak jak i odpowiedni makijaż, pozwala wymodelować twarz, podkreślając atuty naszej urody, jednocześnie ukrywając jej mankamenty. Technika ta cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i zdaniem ekspertów ma szansę zostać najgorętszym trendem fryzjerskim 2022 roku.

Konturowanie włosów polega na połączeniu różnych technik rozjaśniania i przyciemniania pojedynczych pasm włosów, w celu nadania twarzy pożądanego przez nas kształtu. I tutaj podobnie jak w makijażu - jasne kolory pozwalają uwydatnić nasze atuty, a ciemniejsze zakryć mankamenty. Ich rozmieszczenie zależy więc od kształtu naszej twarzy i efektów, jakie chcemy uzyskać. W tym celu najlepiej udać się do doświadczonego kolorysty, który odpowiednio wykona koloryzację, dopasowując ją do kształtu naszej twarzy.

 
Więcej o: