Czy częste mycie włosów powoduje ich nadmierne wypadanie? Obalamy najpopularniejsze mity

Od lat wśród społeczeństwa krąży wiele mitów dotyczących wypadania włosów. Okazuje się, że wierzenie w niektóre z nich może przyczynić się do pogorszenia kondycji pasm. Czy znasz je wszystkie? Sprawdź mity dotyczące wpływu diety, leków czy mycia włosów na ich wypadanie.

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się każdego dnia wiele kobiet i mężczyzn. Okazuje się, że istnieje wiele mitów dotyczących tej przypadłości. Warto zwrócić na nie uwagę, by nie powielać ich w codziennym życiu. Takie wierzenia mogą zaszkodzić naszym pasmom. Czy znałaś je wcześniej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Mity dotyczące wypadania włosów. Na to warto zwrócić uwagę

  1. Dieta nie wpływa na wypadanie włosów — Takie myślenie jest błędne. Odpowiednie odżywianie jest kluczowe, by utrzymać pasma w zdrowej kondycji, dlatego należy dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę witamin i minerałów.
  2. Leki nie wpływają na wypadanie włosów — To nie prawda. Zdarza się, że po przyjmowaniu dawek niektórych substancji przepisanych przez lekarza organizm boryka się z polekowym wypadaniem włosów. Na szczęście często ma to charakter odwracalny. Pamiętaj, by nigdy nie odstawiać samodzielnie leków. Jeśli zauważysz u siebie podobny problem, skonsultuj go ze specjalistą.
  3. Zbyt częste mycie włosów prowadzi do ich wypadania — To mit. Pasma należy myć tak często, jak tego potrzebują. Warto przy tym pamiętać, by dobierać odpowiedni do skóry głowy i włosów szampon.
  4. Mężczyznom częściej wypadają włosy — To nie prawda, ponieważ problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Różnice w postrzeganiu zjawiska mogą wynikać ze względu na to, jak dane osoby radzą sobie z problemem. Mężczyźni, którym wypadają włosy, często decydują się na ich skrócenie, a kobiety wybierają peruki czy doczepy.

Wypadają ci włosy? Udaj się na wizytę do specjalisty

W pielęgnacji włosów warto opierać się na faktach, a nie powszechnie krążących mitach. Jeśli od jakiegoś czasu borykasz się z problemem wypadających pasm, niezwłocznie udaj się na wizytę do specjalisty, na przykład trychologa. Istnieje możliwość, że utrzymujący się stan jest wynikiem choroby. Lekarz po wykonaniu odpowiednich badań zaproponuje korzystne dla organizmu rozwiązania i kurację, która pomoże uporać się z problemem.

Więcej o: