Wypadają ci włosy, swędzi skóra głowy? Winowajca może znajdować się w szamponie

Nadmierne wypadanie włosów, swędzenie skóry głowy, łupież. Co może być przyczyną tych objawów? Okazuje się, że bardzo często odpowiada za nie popularny składnik kosmetyków do włosów.
Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Wśród przyczyn wypadania włosów wymienia się zwykle stres oraz złą dietę. Warto jednak wspomnieć o tym, że często odpowiada za to składnik, który często pojawia się w szamponach. Mowa o kokamidopropylobetainie (cocamidopropyl betaine).

Winowajca może znajdować się w kosmetyku

Cocamidopropyl betaine to substancja myjąca, pochodna oleju kokosowego. Od lat jest ona powszechnie stosowana w różnych kosmetykach - między innymi w szamponach do włosów. Niestety w niektórych przypadkach wywołuje ona różne niepożądane reakcje. To przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów i swędzenie skóry głowy. Do tego dochodzą także łupież oraz podrażnienia skalpu. Warto więc przeprowadzić test, jeśli zauważacie u siebie wspomniane objawy. Na jakiś czas zrezygnujcie z szamponu, który zawiera cocamidopropyl betaine i zastąpcie go produktem, który nie ma tej substancji w swoim składzie. 

Wiele osób, które zrezygnowały z szamponów zawierających ten składnik, zauważyło wyraźną poprawę. Jedak, jeśli w waszym przypadku objawy nie ustąpią, prawdopodobnie przyczyna problemu leży gdzie indziej. Wówczas warto skonsultować się z dermatologiem.

Nie zapominaj o tym kroku

By zahamować wypadanie włosów, warto także wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej peeling skóry głowy. Zabieg ten jest banalnie prosty. Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. Zazwyczaj producenci peelingów do skóry głowy radzą, by tego typu zabiegi wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać na opakowaniach kosmetyków.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: