Jak wzmocnić włosy? Zmieszaj z wodą i opłucz obficie pasma. Będą wyraźnie gęstsze

Jak wzmocnić włosy? Praktycznie każda z nas na pewnym etapie życia zadaje sobie to pytanie. Nic dziwnego - marzymy o pięknych, lśniących i silnych pasmach. Okazuje się, że skuteczną pomocą jest wykorzystanie prostych, domowych produktów. Niektóre zadziałają jak biotyna na włosy.

Włosy robią się słabe i wypadają ze względu na szereg wielu różnych czynników. Znaczenie ma brak odpowiednich witamin w organizmie, niezdrowe odżywianie, a nawet pogoda — zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura powietrza. Na szczęście problem można rozwiązać, wykorzystując domowe produkty. Dzięki nim włosy się zagęszczą, wzmocnią i będą cieszyć nienagannym wyglądem. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Jak wzmocnić włosy? Wykorzystaj ocet jabłkowy z kuchni

Okazuje się, że w odżywieniu i zwiększeniu objętości włosów pomoże ocet jabłkowy z kuchennej szafki. Produkt zawiera kwas mlekowy, jabłkowy, bioflawonoidy, potas, magnez, żelazo, krzem i witaminy z grupy A, B i C. Dzięki temu sprawi, że pasma będą mocne, gładkie i o wiele mniej kruche. 

  1. Wlej do dwóch szklanek wody dwie łyżki octu jabłkowego.
  2. Umyj włosy szamponem, a następnie opłucz je obficie gotową miksturą.
  3. Odczekaj 1-2 minuty i spłucz produkt z pasm letnią wodą.

Zabieg warto stosować mniej więcej co 2-3 mycia włosów i nie częściej niż raz w tygodniu. Dla ułatwienia można przelać gotowy produkt do buteleczki z atomizerem, a następnie spryskiwać pasma. 

Kosztuje grosze, a zadziała jak biotyna na włosy. Przygotuj maseczkę z żółtek i oliwy z oliwek

Na zdrowie włosów i paznokci znacząco wpływa biotyna, którą można znaleźć w niektórych produktach spożywczych, na przykład w wątrobie wołowej, drożdżach piwnych, soi czy żółtku. Warto również wspomagać włosy "od zewnątrz" poprzez zastosowanie odżywczej maseczki.

  1. Wbij do miseczki dwa żółtka jajek i dodaj dwie łyżki oliwy z oliwek.
  2. Roztrzep całość widelcem.
  3. Nałóż maskę na umyte włosy, zawiń je w folię i poczekaj 15 minut.
  4. Zmyj produkt i nałóż na pasma ulubioną odżywkę.
Więcej o: