Te kolory włosów optycznie dodają lat. Lepiej ich unikaj. "Próbowałam wiele razy i zawsze żałowałam"

Nie jest tajemnicą, że kolorem włosów można zarówno odjąć, jak i dodać sobie lat. Zatem które odcienie mogą nas optycznie postarzać? Oto kilka przykładów, o których warto pamiętać przed koloryzacją włosów.

Wiosna to doskonały czas na różnego typu metamorfozy. Planujesz zmianę koloru włosów? Warto przed podjęciem decyzji sprawdzić, jakie koloryzacje mogą nie być najlepszym wyborem. Mimo że mogą nam one wydawać się atrakcyjne, mocno podkreślają wszelki niedoskonałości na skórze twarzy

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Postarzające koloryzacje - lepiej ich unikaj

Niektóre kolory włosów mogą podkreślać oznaki upływającego czasu. Dlatego też warto ich po prostu unikać. To przede wszystkim jednolite i mocne barwy jak czerń, bardzo jasny i żółty blond oraz czerwień. Mogą one uwydatniać zmarszczki, a także sprawiać, że twarz wydaje się bardziej poważna. O odcień włosów powinny zadbać także osoby z naturalnie siwymi włosami. Jeżeli zaniedba się ten odcień, może on wizualnie dodawać lat. By podkreślić blask srebrzystych włosów i sprawić, by wyglądać w nich jak najlepiej, warto stosować specjalny toner, który zniweluje żółte refleksy.

Stylistka ostrzega przed 5 odcieniami

Niedawno na temat postarzających się kolorów włosów wypowiedziała się stylistka fryzur, która aktywnie udziela się na TikToku jako @stellamariacini. Ekspertka radzi, by nie rozjaśniać włosów na popielaty blond, przez który twarz staje się blada i bez wyrazu. Poza tym jej zdaniem należy unikać farbowania włosów na czarno, gdyż jest to niezwykle wymagający kolor, który niezwykle ciężko zmyć. - Raz go spróbujesz i nie ma powrotu. To najtrudniejszy kolor do usunięcia z włosów. Próbowałam go tak wiele razy i za każdym razem tego żałowałam - powiedziała Stella Cini na swoim nagraniu. 

Więcej o: