Regularnie wcieram we włosy i nie narzekam na pogodę. Z takim wsparciem pasma przetrwają wszystko

Olej kokosowy zazwyczaj służy nam do smażenia, ale sprawdzi się też w pielęgnacji włosów. Nałóż niewielką ilość na pasma i zobacz, co się stanie. Choć skuteczna, metoda wciąż nie jest zbyt popularna. Jak działa olej kokosowy na włosy? Przekonaj się sama.

Jesień i zima to trudny czas dla naszych włosów, które wystawione są na działanie zmiennych warunków pogodowych. To właśnie w tych sezonach najwięcej kobiet szuka sposobów na ich pielęgnację. W trosce o kondycję włosów coraz częściej powracamy do prostych, naturalnych metod. Jak działa olej kokosowy na włosy? Podpowiadamy. Pamiętaj jednak, by przed zastosowaniem produktu przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Czy olej kokosowy jest dobry na porost włosów? Zawiera wiele cennych składników

Olej kokosowy wytłacza się z miąższu kokosów. Choć większość z nas używa go w kuchni, sprawdzi się też do pielęgnacji włosów. Wybieraj tylko produkt nierafinowany. Dzięki olejowaniu pasm domowym kosmetykiem zostaną one nawilżone, odżywione, zregenerowane i odzyskają blask. Wszystko ze względu na zawartość witaminy A, E i B, a także magnezu, cynku, wapnia, żelaza, fosforu i potasu. Oprócz tego pasma wspomoże też kwas laurynowy, który wniknie w ich głąb i wspomoże porost. Olej kokosowy ochroni włosy zarówno przed wysokimi, jak i niskimi temperaturami powietrza i wiatrem.

Jak używać oleju kokosowego na włosy? Działanie jest proste

Olej kokosowy możesz wykorzystać do pielęgnacji włosów na kilka sposobów.

  1. Olejowanie — Delikatnie zwilż włosy wodą i nałóż olej kokosowy w zależności od potrzeb (na końcówki, na połowie długości lub na całej długości). Odczekaj około 1 godzinę i umyj włosy szamponem. Nie zapomnij o zaaplikowaniu odżywki.
  2. Pielęgnacja końcówek — Delikatnie rozgrzej olej w dłoniach i nałóż go na końcówki.
  3. Odżywka — Nałóż olej kokosowy na zwilżone włosy przed myciem. Odczekaj kilka minut i umyj pasma szamponem. Jeśli chcesz, możesz dodać niewielką ilość oleju kokosowego do opakowania z odżywką.
Więcej o: