Samodzielne obcinanie włosów - czy to dobry pomysł?

Jak obciąć włosy w domu? To pytanie zadaje sobie obecnie wiele osób. Czy samodzielne obcinanie włosów to dobry pomysł? O czym należy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na ten krok? Podpowiadamy.

Samodzielne obcinanie włosów w warunkach domowej izolacji cieszy się sporą popularnością. Swoimi sposobami dzielą się różne gwiazdy, które zdecydowały się na ten krok. Włosy swojemu mężowi podcięła m.in. Ewa Chodakowska. Trenerka pochwaliła się efektami pracy na swoim profilu na Instagramie.

Zobacz wideo Idealny koczek w minutę?

Jak obciąć włosy w domu?

Jeśli już decydujesz się na samodzielne obcinanie włosów, pamiętaj, że twoje nożyczki powinny być odpowiednio ostre. Najlepiej będzie, gdy zamówisz profesjonalne fryzjerskie ze sklepu internetowego. Koszt to mniej więcej 40-50 złotych. Oprócz tego będą potrzebne także:

  • grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami;
  • ręcznik;
  • dwa lusterka;
  • klamry lub gumki do spięcia włosów

Sprawdź ozdoby do włosów na Avanti24.pl. 

Radzimy także skorzystać z porad, które znajdziecie na wielu polskich i zagranicznych kanałach na platformie YouTube. Zapoznanie się z nimi być może pomoże uniknąć błędów i rozczarowań. 

Samodzielne obcinanie włosów - czy to dobry pomysł?

Czy w obecnej sytuacji, gdy wszystkie salony fryzjerskie są już zamknięte, samodzielne podcinanie włosów jest dobrym rozwiązaniem? Do tej kwestii odniósł się w rozmowie z nami profesjonalny stylista fryzur:

Strzyżenie włosów zostawmy profesjonalistom. Na co dzień pracuje z wieloma klientkami - każda jest inna i każda potrzebuje czasem odmiany. Decydują się na zmianę kolory, mocniejsze skrócenie włosów, ale zawsze za ostateczną decyzją w kwestii fryzury stoimy my - fryzjerzy/styliści - i dbamy o efekt końcowy metamorfozy. Często gdy doskwiera nam nuda - zwłaszcza teraz, w okresie kwarantanny - zastanawiamy się co zrobić z wolnym czasem. Pojawiają się myśli - "zrobię sobie grzywkę", albo "podetnę końcówki", bo nagle zauważamy, że tego wymagają. Chwytamy za nożyczki - najczęściej nie dostosowane do strzyżenia włosów, tylko takie, które mamy pod ręki - a po ostrym cięciu najczęściej pojawiają się łzy, złość i słowa "mogłam tego nie robić! Jak ja teraz wyglądam?!".

Jak zaznaczył stylista, takie domowe zabiegi często kończą się wizytą u specjalisty od przedłużania włosów. To z kolei wiąże się zazwyczaj ze sporymi kosztami. Dlatego jego zdaniem obecnie lepiej jest skupić się na pielęgnacji włosów. Jednym z najlepszych sposobów będzie olejowanie włosów. Więcej na temat tego domowego zabiegu dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: