Kim jest Nicki Minaj?

O raperce Nicki Minaj mówią wszyscy. Co złożyło się na jej sukces? Czy piosenkarka jest większą sensacją niż Lady Gaga? Sprawdzamy!
Nicki Minaj Nicki Minaj Fot. Eastnews

Skąd pochodzi?

Tak naprawdę Nicki Minaj nazywa się Onika Tanya Maraj. Urodziła się w Trynidadzie i Tobago w 1982 roku. Na egzotycznej wyspie mieszkała do piątego roku życia. Wychowywali ją dziadkowie, podczas gdy rodzice instalowali się na nowojorskim Queensie. Kiedy dziewczynka skończyła pięć lat, przyleciała po nią mama i zabrała do Stanów Zjednoczonych. Onika chodziła do szkoły muzycznej, w której grała na klarnecie i uczęszczała na zajęcia teatralne.

MTV VMA, Nicki Minaj MTV VMA, Nicki Minaj East News

Co oznacza pseudonim?

Nicki nie miała łatwego dzieciństwa. Jej ojciec pił, ćpał i bywał agresywny. Kiedyś próbował nawet zabić matkę dziewczyny, podpalając dom, w którym się znajdowała. Żeby nie zwariować i odciąć się od rodzinnych problemów, mała Onika wymyślała sobie różne osobowości. Najpierw była Cookie, później Harajuku Barbie, aż wreszcie wymyśliła Nicki Minaj. Na debiutanckiej płycie artystki ''Pink Friday'' pojawia się kolejna postać - Roman Zolanski. Nicki tłumaczy, że o Romanie jeszcze usłyszymy, bo to jest demon, który w niej siedzi...

Nicki Minaj Nicki Minaj Fot. Eastnews

Kto ją odkrył?

Chociaż w szkole i w towarzystwie rówieśników wyróżniała się głosem i muzykalnością, miała ogromne problemy z przebiciem się i zaistnieniem na muzycznym rynku. W udzielanych wywiadach wspomina, że było jej bardzo ciężko, a ciągłe odrzucenie przypłaciła załamaniem nerwowym i myślami samobójczymi. Dzięki profilowi na MySpace odkrył ją dla świata producent muzyczny Fendi. Talentem dziewczyny zainteresował się także raper Lil Wayne. Po wydaniu debiutanckiej płyty jej kariera nabrała iście lawinowego tempa.

Nicki Minaj Nicki Minaj Agencja Wyborcza.pl

Jaki ma styl?

Jej styl na początku porównywany był do innej znanej raperki, Lil Kim. Podobnie jak ona epatowała seksem i golizną. Nicki stwierdziła jednak, ze daje swoim fanom zły przykład, bo każdy poza seksownym wyglądem, musi oferować coś więcej. Teraz wzbudza zainteresowanie bardzo kolorowymi i zwariowanymi stylizacjami - nosi neonowe peruki, kosmiczne kreacje. Na rozdaniu nagród Grammy stawiła się u boku statysty, który przebrany był za papieża. Szokujące pomysły z jednej strony przyciągają uwagę, z drugiej wzbudzają falę krytyki.

Nicki Minaj - barbie Nicki Minaj - barbie MATTEL / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Mattel / Splash News

Kogo inspiruje?

Nicki Minaj wzbudziła na rynku muzycznym prawdziwą sensację. Kiedy już dopuszczono ją do głosu, opanowała listy przebojów. Już przeszła do historii jak pierwsza wokalistka, której siedem singli gościło w tym samym czasie w rankingu najpopularniejszych utworów na liście Billboard. Teraz traktowana jest jak muzyczna maskotka, którą do występów gościnnych w swoich teledyskach zapraszają największe gwiazdy. Nicki pojawiła się u boku Rihanny, Willow Smith, Madonny, Eminema, Lady Gagi. Gwiazda doczekała się nawet własnej lalki Barbie!

Nowa kolekcja lakierów Nicki Minaj Nowa kolekcja lakierów Nicki Minaj Kolaż Lula.pl

Kogo zachwyca?

Nicki swoim kolorowym i szalonym wyglądem inspiruje projektantów mody (na jednym z pokazów tygodnia mody siedziała w pierwszym rzędzie koło szefowej amerykańskiego ''Vogue'a'',  Anny Wintour) i producentów kosmetyków. Znana amerykańska marka lakierów OPI powierzyła raperce stworzenie kolekcji lakierów. Jak można było przewidzieć, powstały bardzo oryginalne i kolorowe produkty, balansujące na granicy kiczu i dobrego smaku. Nastolatki kochają Nicki i stylistykę, którą lansuje, dlatego linia kosmetyków okazała się strzałem w dziesiątkę.

Mac Viva Glam - Ricky Martin i Nicki Minaj Mac Viva Glam - Ricky Martin i Nicki Minaj Fot. Materiały promocyjne

Co ją czeka?

Dziennikarze muzyczni wieszczą Nicki Minaj ogromną karierę. Świat czekał na raperkę, która wniosłaby do świata muzycznego powiew świeżości. Na szczęście, poza przyciągającym wzrok opakowaniem, za Minaj idzie muzyka i przede wszystkim mocne słowa. Debiut był udany, prawdziwym testem jej talentu będzie druga płyta, której premierę przewidziano na kwiecień 2012 roku. Tytuł brzmi znajomo: ''Pink Friday: Roman Reloaded''.

Więcej o: