Fryzury, które zdobyły serca milionów kobiet

Są fryzury niezapomniane - w swoim kształcie wspaniałe i wielokrotnie kopiowane. Zazwyczaj po raz pierwszy znajdują się na głowie sławnej kobiety, by jak myśl szybka, rozprzestrzenić się na włosy reszty globu. Słynne cięcie na Rachel wykonano podobno 10 milionów razy!
Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona  z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... EAST NEWS/

Platynowa Marilyn Monroe

Zanim Norma Jean stała się Marilyn Monroe, minęło kilka lat. Naturalne, lekko rudawe włosy rozjaśniła na słynny platynowy blond. Farbę mieszała dla niej - dodając tajemniczy składnik - jej fryzjerka Gladys Rasmussen. Aktorka miała kilka fryzur, ale zaczesane do tyłu blond loki to jej najbardziej charakterystyczny i najlepiej uwieczniony w kinie i sztuce look.

Krótka Mia Farrow

Za rewolucyjną zmianą uczesania Mii Farrow stał słynny fryzjer Vidal Sasoon. Stylista obciął aktorce włosy do roli Rosemary w filmie Romana Polańskiego ''Dziecko Rosemary''. Mia Farrow eksperymentowała później z innymi uczesaniami, ale tylko ta fryzura weszła na dobre do historii fryzjerstwa. Strzyżenie na Farrow nosi Michelle Williams, a w podobny sposób włosy miała także obcięte Monika Brodka i Audrey Tautou

Wywinięta Farrah Fawcett

Długie włosy, które nie są nudne? Taka sztuka w 100 procentach udała się fryzjerowi Farrah Fawcett, który pracował na planie serialu ''Aniołki Charliego''. Aktorka nosiła długie, warstwowo wycieniowane, lekko falujące pukle. Fryzura na Farrah była jedną z bardziej kopiowanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wywinięte na zewnątrz loki i grzywka przeżyły swój renesans, kiedy fryzurę reaktywowała Madonna.

Księżna Diana. Księżna Diana. screen z fashion.about.com

Retro księżna Diana

Księżna Walii zawsze nosiła raczej krótkie włosy - nie mogła narzekać ani na ich liczbę, ani na jakość. Opadająca na oczy grzywka i słomiany blond były jej znakami rozpoznawczymi. Księżna Diana przez całe dorosłe życie nosiła wariację na temat tego samego uczesania - w późniejszych latach, styliści uwspółcześnili jej kształt - zaczesując grzywkę na czoło i przyciemniając odcień. Ze względu na zachowawczość uczesania, jest ona wciąż popularna wśród kobiet dojrzałych, które cenią tradycyjny wygląd.

Wystrzępiona Meg Ryan

Meg Ryan nie należy do kobiet o klasycznej urodzie, ale uznawana jest (albo była) za seksowną. Na jej nieco zadziorny imidż złożyła się niewątpliwie także fryzura. Fryzjerka, która odpowiadała za słynny look Meg Ryan - Sally Hershberger - dzięki cięciu zaistniała w mediach, szybko zdobywając sławę i stając się jurorem w programach poświęconych fryzjerstwu. Meg nosiła kilka wersji uczesania, w jednym miała nawet specjalnie zrobione ciemne odrosty, pomysł, który szybko podchwyciły kobiety na całym świecie.

Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele - Ross i Rachel

Słynna Rachel Jennifer Aniston

W latach dziewięćdziesiątych nie było popularniejszej i częściej kopiowanej fryzury niż ta, którą miała Rachel - postać z serialu ''Przyjaciele'', w którą wcielała się Jennifer Aniston. Najważniejszym elementem uzyskania pożądanego efektu było odpowiednie cieniowanie. ''Pazurki'' musiały sięgać od połowy policzka i miękko okalać twarz. Jeśli nie Ty, to na pewno któraś z kobiet z Twojego najbliższego otoczenia miała włosy obcięte w ten sposób.

Rachel (Jennifer Aniston) to mama Emmy - tatą jest oczywiście Ross. Rachel (Jennifer Aniston) to mama Emmy - tatą jest oczywiście Ross. Rachel Green (''Przyjaciele'')

Długa Jennifer Aniston

Po zakończeniu kręcenia ''Przyjaciół'' Jennifer Aniston uwspółcześniła swoje uczesanie, zapuszczając i rozjaśniając włosy. Zbliżone do tego na zdjęciu uczesanie nosi także teraz. Ze zdjęciem Aniston najczęściej stawiają się w salonach kobiety, prosząc o modne cięcie. Dzięki cieniowaniu włosy są lżejsze, a twarz szczuplejsza. Idealna opcja dla kobiet, które nie przepadają za mocnym geometrycznym strzyżeniem.

Victoria Beckham na okładce W fot. east News Victoria Beckham na okładce W fot. east News Victoria Beckham na okładce W fot. east News

Bob - Pob Victorii Beckham

Kiedy Victoria Beckham postanowiła zerwać z imidżem Posh ze Spice Girls, pierwszym krokiem, który podjęła, było obcięcie i rozjaśnienie włosów. Klasyczny bob w jej wykonaniu zmienił się w Poba (od Posh) - przód miała Victoria długi, a tył mocno podcięty. Z perspektywy czasu i kolejnych fryzur Victorii widać, że uczesanie jest już trochę passé, a Beckham wyglądała w niej średnio, ale w sześć lat temu było objawieniem, które skopiowały miliony kobiet.

Więcej o: