trendy z wybiegu

 • Manekiny z ludzką twarzą i... figurą

  Gdzie tam manekinom do normalnego świata. Sztuczne włosy, szczupłe sylwetki, wysokie kości policzkowe - z witryn sklepów patrzą na nas syntetyczne modelki w skali 1:1. Skoro jednak coraz więcej jest modelek plus size to i manekiny przecierają szlak dla tych o pełniejszej figurze. Rewolucja zaczyna się w Szwecji.

  Ola Długołęcka
 • "Dziewczyny" modowa opozycja "Plotkary" i "Seksu w Wielkim Mieście"

  Cztery przyjaciółki o kompletnie różnych charakterach i stylu ubierania się. W przeciwieństwie do Carrie Bradshaw i jej ekipy, dwudziestolatki z serialu "Dziewczyny" mają napięty budżet i w ubrania zaopatrują się w sklepach z używaną odzieżą. Czy ich styl znalazł uznanie?

  Ola Długołęcka
 • Fashion Democracy - wyjątkowe kolekcje młodych, polskich projektantów.
 • Targowanie w sieciówkach. Da się?

  Czy w butikach i sieciówkach da się negocjować ceny? Teoretycznie nie, w praktyce - jak najbardziej. Relacja ze sklepowego targowania.

  Ola Długołęcka
 • Chanel: imperium nie tylko ubraniowe

  Chanel: imperium nie tylko ubraniowe

  Chanel to kultowa marka. Słynne perfumy Chanel Nr 5., torebka Chanel 2.55.,  mała czarna, dżersejowa sukienka - "szmizjerka", kostium ze spódnicą do kolan oraz żakietem bez klap i kołnierzyka to obowiązkowy zestaw klasycznej kobiecej elegancji. O Coco Chanel powstają książki, filmy, dokumenty. Od prawie 30 lat domem mody Chanel kieruje Karla Lagerfelda. Czym jest dzisiaj marka Chanel i kogo inspiruje?

  spiro33
 • Modowy "plotkarz" demaskuje branżę. Kto mu wierzy?

  Dobiegł końca ostatni sezon serialu "Gossip Girl" i wreszcie wyjaśniło się, kto jest tytułową Plotkarą. Natura nie lubi jednak próżni, dlatego w rzeczywistości wirtualnej pojawił się godny następca - niejaki "A", który zdradza sekrety modowej branży.

  Ola Długołęcka/Magdalena Bloch
 • Faceci w rajstopach - hit czy kit?

  Rajstopy, rajtuzy, legginsy, kalesony - wszystkie nosi się na nogach ale to rajstopy wzbudzają najwięcej kontrowersji. Zwłaszcza, gdy lądują na męskich udach i łydkach. Którzy panowie je noszą, a dla których temat nie istnieje?

  Ola Długołęcka
 • Łapy precz od informatyków! Internauci biorą ich styl w obronę [WASZE OPINIE]

  Łapy precz od informatyków! Internauci biorą ich styl w obronę [WASZE OPINIE]

  Na to jak mówi się o stylu ubierania informatyków wpływ mają stereotypy, odosobnione przypadki panów w klapkach i czepialstwo branży modowej - przekonujecie w komentarzach pod artykułem dotyczącym garderoby tej grupy zawodowej. Jak Waszym zdaniem wyglądają, i dlaczego styl "komputerowców" się broni?

  Ola Długołęcka
 • Jak się ubrać na rozmowę o pracę z Anną Wintour, wyrocznią mody?

  Dziewięć osób z różnym skutkiem stawiło czoła Annie Wintour, szefowej amerykańskiego "Vogue'a" podczas rekrutacji. Jaki mieli pomysł na zestaw na ten dzień i czy miał on wpływ na ich dalszą karierę? "New York Magazine" odkrywa prawdę.

  Ola Długołęcka
 • Bądź boska! - radzi osobista stylistka

  Choć jej usługi nie należą do najtańszych, klientki, które skorzystały z jej pomocy, twierdzą, że ta inwestycja się zwraca. Zamiast wydawać majątek na ciuchy, w których źle wyglądasz, osobista shopperka pomoże stworzyć postawę, która będzie służyła twojej sylwetce przez lata.

  Ola Długołęcka
 • Ludzka twarz mody - Grace Coddington

  "Jeśli naczelna "Vogue'a" Anna Wintour jest papieżem mody, to jego dyrektor kreatywna jest Michałem Aniołem" - tak o jednej z największych stylistek naszych czasów napisano w magazynie "Time". Coddington jest nie tylko wybitnie kreatywna, ale przy tym niezwykle ciepła, miła i troskliwa. I te cechy sprawiają, że wciąż aktywna zawodowo siedemdziesięciolatka jest unikatem na skalę światową.

  Ola Długołęcka
 • Najstarsze rzeczy z mojej szafy

  Najstarsze rzeczy z mojej szafy

  W pozbywaniu się nienoszonych ubrań i dodatków jestem radykalna. Trzy lata nie nosiłam, nie czuję się dobrze, mam wrażenie, że ta moda już nie wróci - bez smutku zanoszę ubrania do kontenerów PCK. Mam jednak wiele rzeczy leciwych, które pomimo lat dziarsko trzymają fason. Oto moja short lista.

  Ola Długołęcka
 • Faszyn from Raszyn i z Nju Jorku - bardzo się różnią?

  Jedziemy do Londynu lub Berlina i zachwycamy się kolorowymi ptakami chodzącymi po tamtych ulicach. - Jacy odważni, barwni, modny! Wow! - mówimy, z naszych krajowych aktów modowej odwagi śmiejąc się do rozpuku.

  Ola Długołęcka
 • Modne dzieci, modni rodzice?

  Co wybierasz - małe dzieci ubrane w słodkie ciuszki w kaczuszki i samochodziki, czy w ciuchy, które wyglądają jak miniaturowe odpowiedniki ubrań z garderoby dorosłych?

  Ola Długołęcka
 • Kobiece torebki. Odkrywamy ich tajemnice [ZDJĘCIA]

  Kobiece torebki. Odkrywamy ich tajemnice [ZDJĘCIA]

  Dziennikarka modowa Joanna Bojańczyk powiedziała kiedyś: "Torba jest dzisiaj narzędziem komunikacji. Mam torbę - wydaję komunikat - kim jestem, co mnie interesuje". Bierzemy więc na tapetę kobiece manifesty.

  Ola Długołęcka
 • Trendy jesień zima 2012/13: Kultowe glany
Więcej o:

trendy z wybiegu