Polacy flirtują jak w "Californication"?

Universal Channel przeprowadził sondę uliczną na temat sztuki uwodzenia, w związku z emisją serialu "Californication".

Serial z Davidem Duchovnym to historia pisarza, który próbuje odzyskać miłość ukochanej kobiety. Przygodne i przelotne znajomości nie stanowią jednak dla niego żadnego problemu. Bohater  doskonale opanował sztukę uwodzenia. Serial nie spotkał się z uznaniem konserwatystów w USA, był krytykowany za śmiałe sceny erotyczne.

Universal Chanel spytał 500 Polaków o to, czy lubią i potrafią flirtować. Mieszkańcy Warszawy (53 proc. badanych) i okolic (47 proc.) zostali zapytani między innymi o to, czy zdarza im się flirtować pomimo tego, że są w stałym związku z partnerem. 53 proc. respondentów wyraziło lojalność w stosunku do partnera, a 47 proc. uważa, że na flirt można sobie pozwolić pod nieobecność partnera, będąc w sytuacji, w której zależy nam na poprawie nastroju, z czego 11 proc. flirtuje, by wzbudzić w drugiej osobie zazdrość.

43 proc. przyznaje się do romansu trwającego nie dłużej niż jedną noc. 11 proc. tych respondentów nie wspomina tego zdarzenia z dumą, a 14 proc. zrobiło to tylko raz. Większość przyznających się do "jednorazowej przygody" to mężczyźni (31 proc.), najczęściej po 26. roku życia. 16 proc. badanych nie akceptuje takiego zachowania (najczęściej to osoby w wieku 18-21 lat).

Według ankiety Polacy najczęściej flirtują w dyskotekach i na imprezach (24 proc.) oraz w internecie (11 proc.). Dla 31 proc. respondentów miejsce nie jest istotne.

Na udział w ankiecie zgodziło się więcej kobiet (65 proc. badanych) niż mężczyzn (35 proc.). Wiek uczestników sondy kształtował się w następujących proporcjach: respondenci poniżej 18 roku życia - 22 proc., w wieku 18-25 lat - 55 proc., 26-30 lat - 12 proc., w 31- 40 lat - 9 proc. oraz 40+ - 2 proc.

"Californication" emitowany jest w Universal Channel w środy, o godz. o 22.

Więcej o: