Rodzaje dekoltów. Który jest najpopularniejszy?

Rodzaje dekoltów to rozległa kategoria, zwykle przykuwają one uwagę wszystkich naokoło. Dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem. Właściwie dopasowany dekolt może zatuszować mankamenty, jednocześnie podkreślając zalety sylwetki.

Kupując sukienkę czy bluzkę, w pierwszej kolejności patrzysz na krój lub kolor. Bywa jednak, że od razu odstrasza Cię od niej zbyt duży dekolt, w którym Twoim zdaniem nie zaprezentujesz się najlepiej. Czasem też, myśląc o stroju na konkretną uroczystość, dekolt wydaje Ci się za mały, a jednocześnie zbyt skromny. Powinnaś jednak przyjrzeć się uważniej nie tylko jego rozmiarowi, ale także kształtowi. W zależności od tego, jaką masz sylwetkę i jak prezentują się Twoje proporcje, musisz dobrać wersję, która pomoże Ci się odpowiednio zaprezentować.

Rodzaje dekoltów – który do jakiej sylwetki?

Rodzaje dekoltów to coś, na co powinnaś koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze swojego stroju. Dzięki temu zyskasz pewność, że atuty Twojej sylwetki zostaną właściwie wyeksponowane. Typów dekoltów jest kilka, jednak nie każde będą pasować do określonej figury.

Dekolt w serek

Dekolt w serek jest lekko trójkątny. Najczęściej służy do wydłużania szyi i zwężania zbyt szerokich ramion. Będzie idealny dla Ciebie, jeśli tylko masz pełny lub średniej wielkości biust oraz lekko zaokrąglone kształty. Dosyć płytkiego dekoltu w serek możesz spróbować również wówczas, jeśli nie masz zbyt dużego biustu, ale potrzebujesz wysmuklić ramiona.

Dekolt podkoszulkowy

To rodzaj dekoltu o półokrągłym kształcie. W zależności od wersji, możesz wybrać płytszy lub głębszy. Najczęściej występują one przy różnego rodzaju koszulkach. Ten dekolt pasuje niemal do każdej figury, choć raczej nie poleca się go paniom puszystym, o bardzo obfitym biuście.

Dekolt hiszpański

Ten rodzaj dekoltu jest stworzony dla Ciebie, jeśli jesteś szczupła, nie posiadasz szczególnie dużego biustu i masz szerokie biodra, a Twoje wcięcie w talii wydaje się bardzo wyraźne. W ten sposób uda Ci się doskonale zrównoważyć proporcje tak, by stały się wzorcowe. Możesz również spróbować założyć bluzkę lub sukienkę z takim dekoltem, jeśli masz trochę większy biust. Jednak wówczas zadbaj o dobrze podtrzymujący stanik.

Dekolt karo

Dekolt w kształcie kwadratu świetnie eksponuje biust, a przy tym może wydłużyć szyję. Dobrze, jeśli sięgniesz po niego, mając duży biust oraz delikatne, niezbyt szerokie ramiona. Gdybyś miała szerokie ramiona, dekolt tego rodzaju mógłby je jeszcze poszerzyć. Nie najlepiej wyglądają w nim też osoby o rozwiniętej muskulaturze.

Dekolt kopertowy

To z kolei jeden z rodzajów dekoltu karo. Jest dosyć głęboki i składa się z dwóch, nakładanych na siebie partii materiału. Dzięki temu, że wykorzystuje ostry skos, doskonale wyszczupla, podkreśla wcięcie w talii, a także wydłuża szyję. Z drugiej strony, doskonale eksponuje biust, dlatego sprawdzi się, jeśli masz średni lub duży biust. Unikaj go, jeśli jesteś bardzo szczupła.

Dekolt serce

Ten rodzaj dekoltu bardzo mocno eksponuje piersi, dlatego jest polecany kobietom o obfitym biuście. Jednocześnie, nim założy się strój z dekoltem w serce, warto zadbać o swoją cerę, ponieważ widoczne staną się również wszelkie niedoskonałości.

Kształt dekoltu – który najpopularniejszy?

Kształt dekoltu, który pojawia się zdecydowanie najczęściej, to dekolt podkoszulkowy. Niezależnie od tego, czy jest głęboki, czy płytki, znajduje wiele wielbicielek. Jednocześnie trzeba go uznać za najbardziej uniwersalny kształt ponieważ, właściwie dobierając jego rozmiar, można dopasować go praktycznie do każdej sylwetki.

Sprawdź: Modne sukienki w serek na Avanti24.pl!

Zobacz wideo

Duży dekolt: dla kogo?

Twarz, szyja, dekolt – te trzy elementy u kobiety zawsze skupiają uwagę. Właśnie dlatego powinny ze sobą dobrze korespondować. Na duży dekolt mogą sobie pozwolić kobiety, które mają duży lub średni biust. Dzięki niemu odpowiednio go wyeksponują. Muszą jednak pamiętać, by dobierać kształt odpowiedni do sylwetki. W takim wypadku stworzy się idealną kreację na wiele wyjść. Oczywiście, są uroczystości, na których nie wypada się pokazywać w kreacji o zbyt dużym dekolcie, jednak można wtedy postawić na mniej wydatny dekolt kopertowy lub dekolt o średnim rozmiarze.

Mały dekolt: kiedy i u kogo się sprawdzi?

Mały dekolt to rozwiązanie przede wszystkim dla osób szczupłych i smukłych. Te najpłytsze, bardziej otaczające szyję, sprawdzają się przy strzelistej sylwetce. Na formalne wyjścia najlepsze są bezpieczne dekolty, w średnim rozmiarze. Najlepiej wybierać dekolty podkoszulkowe, które będą wyglądały dobrze przy wszystkich sylwetkach. Wystarczy tylko wykorzystać zalety konkretnych dekoltów: skosy, obłe kształty lub te bardziej wymyślne. Musisz pomyśleć też o tym, czy na pewno nie powinnaś niczego eksponować, wybierając któryś z płytszych wariantów?

Sprawdź: Te bluzki z okrągłym dekoltem pokochasz!

Więcej o: