Życzenia na rocznicę ślubu - kilka pomysłów na życzenia i przełamanie barier

Życzenia na rocznicę ślubu powinny być wyjątkowe i szczególne. Muszą być szczere i płynąć prosto z serca. Dowiedz się, czego życzyć zakochanej parze. Przykładowe życzenia znajdziesz w poniższym artykule.

Życzenia z okazji rocznicy ślubu - jakie powinny być życzenia dla rodziców, dziadków, przyjaciół?

Życzenia z okazji rocznicy ślubu to bardzo ważny element, który wchodzi w skład świętowania. Są one wyrazem naszej pamięci o najbliższych, naszego szacunku i miłości. Jednakże jak się okazuje, dla wielu osób składanie życzeń może być bardzo trudne. Wynika to głównie z braku pomysłu i umiejętności pięknego wysławiania się. Inną przyczyną jest nieśmiałość. Dlatego też spieszymy szybko z pomocą, aby zaradzić temu problemowi. 

Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu - jak uczcić obchody i czego życzyć?

Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu to takie, które płyną prosto z naszego serca i są szczere. Nie ma nic lepszego, aniżeli życzenia bezpośrednio skierowane do najbliższych. Jednak kiedy brakuje nam weny twórczej, możemy posiłkować się gotowymi wierszykami. Poniżej kilka autorskich życzeń wymyślonych przez nas. Oto i one:

 • "W dniu Waszego święta życzymy Wam wszelkiej pomyślności i zdrowia. Obyście dożyli długich lat w szczęściu, ciesząc się gromadką dzieci i wnuków"
 • "W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam spełnienia wszelkich marzeń, tego wszystkiego, co jest w Waszym życiu ważne. Pogody ducha, spełnienia i dalszego mężnego kroczenia po wspólnej drodze zwanej małżeństwem"
 • "Życzymy Wam, aby miłość i szczęście rodzinne rozkwitało jak ogród w Waszym domu. Pociechy z dzieci i pracy zawodowej, aby troski życia codziennego nie gasiły Waszego domowego ogniska miłości"
 • "Kolejna rocznica za Wami - to wyjątkowy czas. Życzymy Wam, abyście dalej jaśnieli światłem szczęścia. Oby pokój i miłość zawsze gościły w Waszych sercach oraz domu. Jesteśmy z Wami i pamiętamy o Was. Pozostajemy z miłością"
 • "Niech szczęście małżeńskie nie opuszcza Was nigdy, a troski życia nie zabierają ważnych chwil. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i zdrowia"
Zobacz wideo Błędy w makijażu ślubnym. Czego unikać, by wymarzony make-up nie okazał się katastrofą?

Rocznica ślubu: życzenia - jak je składać?

Życzenia na rocznicę ślubu to dla wielu bardzo trudny temat. Jedni uwielbiają je składać, inni nienawidzą. Niezależnie od naszych uczuć, życzenia są oznaką pamięci i szacunku. W naszej kulturze źle odbierana jest niedbałość czy też zapominalstwo w tej materii. Bardzo często zastanawiamy się nad tym co powiedzieć, a nie nad tym jak mogłoby wyglądać składanie życzeń. Kiedy dochodzi już do kulminacyjnego momentu, zżera nas stres. Na szczęście jest na to co najmniej kilka sprawdzonych metod. Oto i one:

 1. Nagranie życzeń w formie video - chociaż może wydawać się początkowo śmieszne, to naprawdę jest to bardzo oryginalny pomysł. Co więcej, możemy być pewni, że będzie on zapamiętany na długo. 
 2. Pudełko z życzeniami - to kolejny z wariantów, który dostarczy nie lada emocji. Do wykonania projektu będziemy potrzebować:    
 • pudełka kartonowego
 • papieru do ozdobienia
 • balonów - dobrze sprawdzą się tutaj balony wypełnione helem
 • mazaków, flamastrów, wstążek
 • kartki z życzeniami (życzenia możemy umieścić także na balonie)
 • dodatkowo możemy włożyć do naszego pudełka słodycze, dobrą kawę, herbatę albo wino oraz zdjęcie pary, której składamy życzenia. Tak przygotowane pudełko możemy wręczyć osobiście albo wysłać jako paczkę - niespodziankę.

    3.  Życzenia - piosenka - to wersja dla utalentowanych muzycznie. Jeżeli lepiej czujemy się przy dźwiękach muzyki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaśpiewać dla ukochanych wybraną piosenkę. 

Śmieszne życzenia na rocznicę ślubu - zainspiruj się!

Śmieszne życzenia na rocznicę ślubu są jak najbardziej wskazane. Odrobina uśmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, zwłaszcza w tak ważnym dniu jak rocznica. Poniżej garść inspiracji w nieco weselszym wydaniu.

 • "Rocznica ślubu - ważna sprawa. Niech zatem szybko nie kończy się ta zabawa. Żyjcie długo nasi mili, niech wspólna droga Was nie zmyli i obyście życie sobie wzajemnie nie uprzykrzyli".
 • "Życie to nie bajka" - mówili i dobrze. Niech zatem mężowie nie kłamią jak w pinokiowej bajce Collodiego, a teściowe nie karmią jabłkami. Obyście nie przespali wspólnego życia niczym Śnieżka, a krasnoludki nie grasowały po waszym domu."
 • "Kiedy już rocznica piąta, niech Wasza buzia będzie uśmiechnięta. Miłości, szczęścia i słodyczy tego Wam najmilszy przyjaciel życzy... "
 • "Niech fajerwerki miłości będą żywe, a wasze pociechy miłościwe. Czy sobota, czy niedziela niech Wam radości nic nie zabiera. Słońce wszędzie, miłość wszędzie - niech Wam będzie jak na dobrej grzędzie.

Zobacz też: Prezent dla rodziców na 35. rocznicę ślubu- moc pomysłów na koralową rocznicę

Więcej o: