Życzenia na rocznicę ślubu - kilka pomysłów na życzenia i przełamanie barier

Życzenia na rocznicę ślubu powinny być wyjątkowe i szczególne. Muszą być szczere i płynąć prosto z serca. Dowiedz się, czego życzyć zakochanej parze. Przykładowe życzenia znajdziesz w poniższym artykule.

Życzenia z okazji rocznicy ślubu - jakie powinny być życzenia dla rodziców, dziadków, przyjaciół?

Życzenia z okazji rocznicy ślubu to bardzo ważny element, który wchodzi w skład świętowania. Są one wyrazem naszej pamięci o najbliższych, naszego szacunku i miłości. Jednakże jak się okazuje, dla wielu osób składanie życzeń może być bardzo trudne. Wynika to głównie z braku pomysłu i umiejętności pięknego wysławiania się. Inną przyczyną jest nieśmiałość. Dlatego też spieszymy szybko z pomocą, aby zaradzić temu problemowi. 

Rocznica ślubu. Jakie są nazwy i symbole rocznic? Dowiedz się, jaki prezent zrobić ukochanej osobie Rocznica ślubu. Jakie są nazwy i symbole rocznic? Jaki prezent kupić?

Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu - jak uczcić obchody i czego życzyć?

Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu to takie, które płyną prosto z naszego serca i są szczere. Nie ma nic lepszego, aniżeli życzenia bezpośrednio skierowane do najbliższych. Jednak kiedy brakuje nam weny twórczej, możemy posiłkować się gotowymi wierszykami. Poniżej kilka autorskich życzeń wymyślonych przez nas. Oto i one:

 • "W dniu Waszego święta życzymy Wam wszelkiej pomyślności i zdrowia. Obyście dożyli długich lat w szczęściu, ciesząc się gromadką dzieci i wnuków"
 • "W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam spełnienia wszelkich marzeń, tego wszystkiego, co jest w Waszym życiu ważne. Pogody ducha, spełnienia i dalszego mężnego kroczenia po wspólnej drodze zwanej małżeństwem"
 • "Życzymy Wam, aby miłość i szczęście rodzinne rozkwitało jak ogród w Waszym domu. Pociechy z dzieci i pracy zawodowej, aby troski życia codziennego nie gasiły Waszego domowego ogniska miłości"
 • "Kolejna rocznica za Wami - to wyjątkowy czas. Życzymy Wam, abyście dalej jaśnieli światłem szczęścia. Oby pokój i miłość zawsze gościły w Waszych sercach oraz domu. Jesteśmy z Wami i pamiętamy o Was. Pozostajemy z miłością"
 • "Niech szczęście małżeńskie nie opuszcza Was nigdy, a troski życia nie zabierają ważnych chwil. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i zdrowia"
Zobacz wideo Błędy w makijażu ślubnym. Czego unikać, by wymarzony make-up nie okazał się katastrofą?

Rocznica ślubu: życzenia - jak je składać?

Życzenia na rocznicę ślubu to dla wielu bardzo trudny temat. Jedni uwielbiają je składać, inni nienawidzą. Niezależnie od naszych uczuć, życzenia są oznaką pamięci i szacunku. W naszej kulturze źle odbierana jest niedbałość czy też zapominalstwo w tej materii. Bardzo często zastanawiamy się nad tym co powiedzieć, a nie nad tym jak mogłoby wyglądać składanie życzeń. Kiedy dochodzi już do kulminacyjnego momentu, zżera nas stres. Na szczęście jest na to co najmniej kilka sprawdzonych metod. Oto i one:

 1. Nagranie życzeń w formie video - chociaż może wydawać się początkowo śmieszne, to naprawdę jest to bardzo oryginalny pomysł. Co więcej, możemy być pewni, że będzie on zapamiętany na długo. 
 2. Pudełko z życzeniami - to kolejny z wariantów, który dostarczy nie lada emocji. Do wykonania projektu będziemy potrzebować:    
 • pudełka kartonowego
 • papieru do ozdobienia
 • balonów - dobrze sprawdzą się tutaj balony wypełnione helem
 • mazaków, flamastrów, wstążek
 • kartki z życzeniami (życzenia możemy umieścić także na balonie)
 • dodatkowo możemy włożyć do naszego pudełka słodycze, dobrą kawę, herbatę albo wino oraz zdjęcie pary, której składamy życzenia. Tak przygotowane pudełko możemy wręczyć osobiście albo wysłać jako paczkę - niespodziankę.

    3.  Życzenia - piosenka - to wersja dla utalentowanych muzycznie. Jeżeli lepiej czujemy się przy dźwiękach muzyki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaśpiewać dla ukochanych wybraną piosenkę. 

Prezent dla rodziców na 40 rocznicę ślubu. Zdjęcie ilustracyjne Prezent dla rodziców na 40. rocznicę ślubu- Sprawdź 8 pomysłów na rubinową niespodziankę

Śmieszne życzenia na rocznicę ślubu - zainspiruj się!

Śmieszne życzenia na rocznicę ślubu są jak najbardziej wskazane. Odrobina uśmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, zwłaszcza w tak ważnym dniu jak rocznica. Poniżej garść inspiracji w nieco weselszym wydaniu.

 • "Rocznica ślubu - ważna sprawa. Niech zatem szybko nie kończy się ta zabawa. Żyjcie długo nasi mili, niech wspólna droga Was nie zmyli i obyście życie sobie wzajemnie nie uprzykrzyli".
 • "Życie to nie bajka" - mówili i dobrze. Niech zatem mężowie nie kłamią jak w pinokiowej bajce Collodiego, a teściowe nie karmią jabłkami. Obyście nie przespali wspólnego życia niczym Śnieżka, a krasnoludki nie grasowały po waszym domu."
 • "Kiedy już rocznica piąta, niech Wasza buzia będzie uśmiechnięta. Miłości, szczęścia i słodyczy tego Wam najmilszy przyjaciel życzy... "
 • "Niech fajerwerki miłości będą żywe, a wasze pociechy miłościwe. Czy sobota, czy niedziela niech Wam radości nic nie zabiera. Słońce wszędzie, miłość wszędzie - niech Wam będzie jak na dobrej grzędzie.

Zobacz też: Prezent dla rodziców na 35. rocznicę ślubu- moc pomysłów na koralową rocznicę

Więcej o: